UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія вирішила спустити в Тихий океан cтічні води з АЕС “Фукусіма” – Japan Today

Йдеться про воду, якою охолоджували пошкоджені реактори після масштабної аварії на атомній електростанції, спричиненої землетрусом та цунамі.

Японський ядерний регулятор у середу, 18 травня, схвалив плани оператора зруйнованої атомної електростанції “Фукусіма” спустити очищені радіоактивні стічні води в океан. Там запевняють, що “ризики для навколишнього середовища мінімальні”, і планують зробити це наступного року. Про це повідомило видання Japan Today.

План розробила електроенергетична компанія Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO), яка є оператором Фукусіми, ще в грудні 2021 року у відповідь на рішення уряду злити стічні води як необхідний крок для поточного очищення та виведення з експлуатації самої АЕС.

Потужний землетрус і цунамі в 2011 році зруйнували системи охолодження Фукусіми. Через це три реактори перегрілись і розплавились і, як наслідок, відбувся викид великої дози радіації. Воду, яка була використана для охолодження пошкоджених активних зон реактора, що досі залишаються високорадіоактивними, збирали та зберігали в резервуарах.

Читайте також: Американський атомний ударний підводний човен зіткнувся з невідомим об'єктом. Китай звинувачує США у прихованні фактів

У спільноті та сусідніх країнах все ще існує занепокоєння щодо потенційної небезпеки для екології від викиду стічних вод. Адже у них міститься тритій – побічний продукт виробництва ядерної енергії та можливий канцероген у високих рівнях.

Згідно з планом, TEPCO транспортуватиме воду, яка була очищена до рівня до допустимого рівня, по трубопроводу від резервуарів до прибережного об’єкта, де вона розчиниться у морській воді.

Рішення набуде чинність через 30-днів, але воно вже прийняте. Уряд Японії і TEPCO планують почати поступовий випуск очищеної води навесні 2023 року. Рішення також схвалила МАГАТЕ.

Нагадаємо, дерева з прилеглих до "Фукусіми" територій ніби "збожеволіли" і показують дуже дивні аномалії росту.