UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія та Південна Корея планують об’єднати радіолокаційні системи для відстеження ракет КНДР — Reuters

Міністри оборони країн домовляються про зустріч на полях безпекового форуму в Азії.

Оборонні відомства Японії і Південної Кореї мають намір домовитися на початку наступного місяця про об'єднання своїх радіолокаційних систем через американську систему для обміну даними в режимі реального часу про балістичні ракети Північної Кореї. Про це повідомляє Reuters.

Міністри оборони Японії, Південної Кореї і США планують досягти угоди в кулуарах безпекового саміту, який відбудеться в Сінгапурі на початку наступного місяця.

У зв'язку з безпрецедентними темпами запуску балістичних ракет Північною Кореєю минулого року, три країни в листопаді домовилися прискорити обмін інформацією. Японія і Південна Корея незалежно підключені до радіолокаційних систем США, але не приєднані до радарів одна до одної.

Зв'язки між союзниками США в Азії потеплішали в останні місяці на тлі північнокорейської загрози. Відновлюючи свою «човникову дипломатію», прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда зустрівся в неділю, 7 травня, в Сеулі з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем, де вони підтвердили прогрес в оборонній співпраці.

Міністри оборони Японії і Південної Кореї окремо домовляються про зустріч на полях безпекового форуму в Азії «Діалог Шангрі-Ла», який відбудеться в Сінгапурі 2-4 червня. Це буде перша зустріч глав Міноборони двох країн з листопада 2019 року.

Читайте також: КНДР посилює критику плану Південної Кореї та США щодо ядерного стримування

Раніше повідомлялося, що лідери Південної Кореї та Японії погодилися активніше співпрацювати в питаннях захисту від загроз з боку Північної Кореї. Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль сказав прем'єр-міністру Японії Фуміо Кішіді, що для вирішення проблем безпеки, створюваних Пхеньяном, важлива і співпраця з США.

Також у квітні представники міністерств закордонних справ і оборони Південної Кореї та Японії домовилися посилити координацію зі Сполученими Штатами щодо обміну інформацією в режимі реального часу між трьома країнами під час ракетних запусків Північної Кореї.