UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія та країни АСЕАН посилять співпрацю у сфері кібербезпеки на тлі зростання регіонального впливу Китаю

Пекін підозрюють у причетності до деяких кібератак, спрямованих на компанії та приватні організації.

Японія та Асоціація держав Південно-Східної Азії планують посилити співпрацю у сфері кібербезпеки на тлі зростання регіонального впливу Китаю. Про це повідомляє KYODO, посилаючись на джерела в японському уряді.

Зацікавлені сторони, в тому числі неурядові організації, підпишуть угоду в Токіо на цьому тижні напередодні саміту в японській столиці в грудні, присвяченого 50-річчю дружби і співробітництва між Японією та АСЕАН.

За їхніми словами, угода, яка передбачає посилення співпраці між Японією і країнами АСЕАН у сфері кібербезпеки, буде включена до спільної заяви на грудневому саміті.

Уряд Японії надає підтримку в підготовці фахівців з урядів країн-членів АСЕАН через навчальні програми в Азійсько-Японському центрі розвитку потенціалу кібербезпеки у Бангкоку, який працює під керівництвом Міністерства внутрішніх справ і комунікацій Японії.

Читайте також: Японія посилює зв'язки з Тайванем у сфері безпеки, що може розлютити Китай — Reuters 

Останніми роками кібератаки, спрямовані на компанії і приватні організації, привертають увагу в усьому світі: Китай підозрюють у причетності до деяких із них.

Японія та АСЕАН прагнуть посилити можливості як державного, так і приватного секторів протидіяти таким кібератакам.

На зустрічах, запланованих у Токіо, фірми АСЕАН, що займаються кібербезпекою, розкажуть японським компаніям про свій бізнес із метою налагодження нових партнерських відносин.

Міністр цифрових технологій Японії Таро Коно планує взяти участь у зустрічі, в той час як урядовці, які займаються питаннями кібербезпеки, також проведуть політичні зустрічі.

Прем'єр-міністр Фуміо Кішіда представив комплексну ініціативу Японії та АСЕАН з розвитку зв'язків минулого місяця в Індонезії, де він взяв участь у саміті АСЕАН. Програма включає зобов'язання Японії допомогти членам АСЕАН “оцифрувати” їхню інфраструктуру та посилити кібербезпеку, серед інших заходів.

До складу АСЕАН входять Бруней, Камбоджа, Індонезія, Лаос, Малайзія, М'янма, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В'єтнам.

Читайте також: Лідери Китаю, Японії та Південної Кореї проведуть тристоронні переговори: Пекін занепокоєний впливом США в регіоні

За десять років Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає «виплекати сад світової Сі-вілізації». Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського «Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?».