UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія посилює співпрацю з НАТО 

Альянс на тлі вторгнення РФ в Україну розширює свою географію.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда в середу, 12 липня, домовився з НАТО про розширення співпраці за новою програмою і пообіцяв, що Токіо посилить підтримку України. Про це повідомляє KYODO.

Кішіда заявив, що Японія надасть Україні нелетальне обладнання, таке як система виявлення безпілотних літальних апаратів.

"Ми повинні і надалі зміцнювати співпрацю міжнародного співтовариства для якнайшвидшого встановлення справедливого і тривалого миру в Україні", - сказав він у виступі на сесії НАТО, присвяченій співпраці Альянсу з партнерами в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

На тлі спроб Китаю і Росії підірвати міжнародний порядок, заснований на правилах, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що війна РФ проти України має глобальні наслідки.

Читайте також: «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися

Окремо Кішіда провів зустріч зі Столтенбергом тет-а-тет, під час якої вони ухвалили документ, що визначає основні напрямки співпраці між Альянсом і Японією на найближчі роки.

В межах так званої Індивідуальної програми партнерства вони домовилися про розвиток співпраці в 16 сферах, від морської безпеки і космосу до кіберпростору і боротьби з дезінформацією.

Ініціатива, розрахована до 2026 року, була схвалена з метою розширення сфери практичної співпраці у протидії новим і традиційним викликам безпеці.

Кількість пріоритетних сфер співробітництва збільшилась.

"Жоден інший партнер не є ближчим до НАТО, ніж Японія", - сказав Столтенберг, зазначивши, що Альянс занепокоєний "інтенсивним нарощуванням військового потенціалу" Китаю і програмами Північної Кореї з розробки ядерних і ракетних озброєнь.

Кішіда заявив, що Японія прагне поглибити співпрацю з НАТО, оскільки обидві сторони поділяють фундаментальні цінності і стратегічні інтереси, а також думку про те, що "односторонні спроби змінити статус-кво за допомогою сили або примусу не будуть толеруватися".

Кішіда і лідери з Австралії, Нової Зеландії і Південної Кореї були запрошені до участі в дискусіях НАТО. Альянс на тлі вторгнення Росії в Україну розширює свою географію, а Столтенберг неодноразово заявляв, що основні питання безпеки вже є не регіональними, а глобальними.

Читайте також: Франція блокує відкриття офісу НАТО в Японії — Politico

Раніше повідомлялося, що НАТО обговорював із Японією можливість відкриття свого офісу в Токіо. Однак Франція і деякі інші країни Альянсу виступили проти цієї ідеї, висловлюючи занепокоєння тим, що блок порушує свій статут, виходячи занадто далеко за межі євроатлантичного простору, і що це може призвести до подальшого загострення напруженості у відносинах із Китаєм.