UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія планує розгортання ракет великої дальності для протидії Китаю – Yomiuri

Через значний розрив військових можливостей, уряд країни планує збільшити оборонний бюджет.

Уряд Японії розглядає можливість розміщення більш ніж 1000 крилатих ракет великої дальності, у зв'язку з останніми подіями навколо Тайваню та військовими навчаннями Китаю. Зокрема планується розгортання ракетних комплексів на островах Нансей та Кюсю, пише японське видання Yomiuri із посиланням на урядовців.

Ракети, які планують розмістити, будуть модифіковані для збільшення дальності польоту зі 100 км до 1000 км та зможуть досягати прибережних районів Північної Кореї та Китаю. Також їх планують удосконалити, аби можна було робити  запуски з кораблів та винищувачів. Покращену версію ракет наземного базування планують розгорнути у 2024 році, що на два роки раніше ніж планувалося. 

Читайте також: Business Insider: Військові навчання Китаю - це дещо гірше, ніж відповідь на візит Пелосі на Тайвань

Наприкінці поточного року в Японії хочуть переглянути Стратегію національної безпеки. Імовірно, уряд оголосить про впровадження необхідних заходів з метою підвищення оборонних та «контратакувальних» можливостей країни, а удосконалені ракети стануть їх основою. Для цього, компаніям які займаються розробкою ракет, доведеться значно збільшити виробничі потужності. 

Читайте також: Японія і НАТО посилять військову співпрацю через напад Росії на Україну

Головною причиною подібних кроків, є значний розрив «ракетного потенціалу» між Японією, США та Китаєм. І це важливо, адже повоєнна конституція Японії передбачає відмову від війни, що означає використання Збройних сил тільки для самооборони. Та останніми роками військовий бюджет в країні значно збільшився.

Попри те, видання Reuters зазначає що представники Міноборони Японії не одразу відповіли на прохання прокоментувати дану інформацію. Та ніби, країна утримується від розгортання ракет великої дальності, зокрема тих, що можуть вражати цілі на чужій території.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США, Японія, Австралія, Нова Зеландія та Великобританія створили організацію тихоокеанського партнерства PBP.