UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія може провести онлайн-саміт G7 у річницю вторгнення РФ в Україну — ЗМІ

Прем'єр-міністр Японії розглядає можливість запросити президента України на онлайн-саміт.

Японія може провести саміт G7 в режимі онлайн 24 лютого, в річницю вторгнення Росії в Україну. Про це повідомляє Kyodo News, посилаючись на джерела в уряді.

Японія цього року головує в G7. Прем'єр-міністр країни Фуміо Кісіда розглядає можливість запросити президента України Володимира Зеленського на онлайн-саміт. Під час зустрічі лідери G7 мають підтвердити свою єдність у боротьбі з агресією РФ проти України.

Віртуальна зустріч може відбутися в той час, коли Японія зміцнює відносини з іншими країнами G7 на тлі поширення припущень про те, що Росія готує новий наступ проти України навесні.

Це може бути перший саміт G7, який прийматиме Кісіда. Подібне зібрання також відбулося 24 лютого 2022 року, на якому лідери групи домовилися про запровадження економічних санкцій проти Кремля.

Очікується, що на потенційному онлайн-саміті країни G7 — Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і США, а також ЄС, підтвердять співпрацю в підтримці України, засудивши при цьому Росію.

Країни G7 раніше засудили Росію за напад на об'єкти інфраструктури в Україні, включаючи об'єкти енергетики та водопостачання, назвавши дії Москви «негуманними і жорстокими».

За словами джерел Kyodo News, лідери країн G7, ймовірно, також обговорять, як сприяти підтримці України з боку приватного сектору.

У грудні минулого року країни G7 та Австралія, один з найближчих союзників США у сфері безпеки, запровадили обмеження цін на російську сиру нафту, щоб перекрити ключове джерело доходів Москви в якості економічного покарання за її війну проти України.

Лідери G7 планують обговорити те, як стабілізувати світові енергетичні ринки, які дестабілізувалися з моменту вторгнення Росії в Україну минулого року, коли ціни на нафту і газ стрімко зросли по всьому світу.

Кісіда прийме остаточне рішення про те, чи проводити відео-саміт G7 з огляду на ситуацію в Україні.

Також саміт G7 запланований на травень у Хіросімі. Кісіда особисто прийматиме саміт протягом трьох днів, починаючи з 19 травня. На зустрічі він планує представити своє бачення світу без ядерної зброї на тлі занепокоєння, що Росія може використати її проти України.

Лідер Японії також висловив готовність розглянути можливість відвідати Україну для переговорів із Зеленським, якщо для цього будуть створені належні умови.

З-поміж країн G7 лідери Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини та Італії вже відвідали Україну з початку війни. У грудні минулого року президент США Джо Байден провів зустріч із Зеленським у Вашингтоні. Але японський урядовець заявив, що організувати візит Кісіди в Україну може бути складно з міркувань безпеки, оскільки відносини між Токіо і Москвою різко погіршилися за останній рік.

Читайте також: Візит прем’єр-міністра Японії до України, «якій загрожує російська ядерна атака», під питанням – JT

Раніше повідомлялося, що уряд Японії виділив 170 мільйонів доларів США на відновлення України. Кошти спрямують на реалізацію проектів екстреного відновлення, зокрема, на відбудову критичної інфраструктури. Також Японія готує план підтримки для України

Японія, яка цього року головує у G7, очікує, що вторгнення Росії в Україну буде домінувати на переговорах між найбільшими розвиненими економіками світу. Про це заявив головний фінансовий дипломат Японії Масато Канда.