UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якщо Україна програє у війні проти Росії, безпека Європи буде назавжди ослаблена — FT

Оглядач вважає, що Європа повинна заповнити прогалину, яка виникне у разі припинення підтримки з боку США.

З перемогою Дональда Трампа на виборах, який повертає до Білого дому ідеологію "Америка понад усе", лідери Європи стикаються з реальністю, коли континенту доводиться справлятися без значної підтримки з боку США. Попри те, що останні вісім років європейські лідери визнавали необхідність того, щоб Європа стала більш самостійною, вони все одно виявляються неготовими.

Європа повинна визначити чіткі цілі, які підтримують як країни-члени, так і ті, що не входять до ЄС. Ці цілі включають: не дозволити Владіміру Путіну досягти успіху в Україні, що могло б спонукати його до подальшої загрози свободі європейських демократій; досягти переходу на відновлювані джерела енергії, щоб зменшити залежність від енергоресурсів та боротися зі зміною клімату; а також стимулювати інновації та інвестиції для покращення продуктивності, зазначає Мартін Сандбу, оглядач з питань європейської економіки у Financial Times. 

"Хоча мало хто про це говорить, лідери знають, що вони повинні зробити Європу "знову великою". Однак, попри найкращі наміри, вони стикаються з проблемою, що поки що не можуть знайти відповідні ресурси чи стратегії для досягнення цієї мети", — пише оглядач.

Читайте також: Ердоган на саміті G20 запропонує свій план врегулювання ситуації в Україні – Bloomberg

Оглядач стверджує, що якщо Україна програє загарбницьку війну Путіна, безпека Європи буде назавжди ослаблена, а її геополітична автономія приречена. У власних інтересах Європа повинна заповнити прогалину, що виникне через можливе припинення підтримки з боку США.

"Протягом півроку Європа та адміністрація Байдена працювали над планом використання 50 мільярдів доларів, які можуть бути отримані з російських державних коштів, заморожених у західних фінансових установах. Вони можуть встигнути реалізувати цей план до зміни влади у Вашингтоні, але цієї суми ледь вистачить, щоб Україна пережила зиму. Куди кращим варіантом було б конфіскувати повні 300 мільярдів доларів російських державних активів", — стверджує Сандбу.

На думку автора, все в руках Європи. Адже більша частина цих коштів перебуває під санкціями ЄС у бельгійському депозитарії цінних паперів Euroclear, а частина — в інших європейських установах (зокрема, у Великій Британії). 

Читайте також: Le Figaro змінило матеріал, у якому йшлося про дозвіл Франції та Британії бити їхніми ракетами вглиб РФ

"Все залежить від політичної волі Європи. Західні уряди неодноразово обіцяли тримати резерви заблокованими доти, доки Москва не виплатить Києву те, що вона заборгувала; арешт і передача просто забезпечили б швидке виконання цього зобов'язання", — додає оглядач.

Нагадаємо, що агентство Bloomberg писало, що якщо Трамп розірве відносини з Європою, це закінчиться для неї погано.Частина європейців думають, що можуть уникнути війни, просто відмовившись від неї. Натомість прихильники Трампа вважають, що союзники їм більше не потрібні.