UA / RU
Підтримати ZN.ua

Які проблеми повинен вирішити Джо Байден — Bloomberg

Новий американський президент «отримав у спадщину» країну, яка перебуває у кризовому стані.

На даний момент переможець виборів президента США Джо Байден повинен зосереджувати увагу не на суперечливій поведінці свого опонента Дональда Трампа, а на проблемах управління країною. Адже новий американський президент «отримав у спадщину» багато питань, які потрібно вирішити, пише Bloomberg.

По-перше, COVID-19 показав, що США мають проблеми не лише в галузі охорони здоров’я, але й у більшості функцій уряду. По-друге, не всі ці проблеми насправді є виною Трампа.

З цієї точки зору Байден повинен зробити те, що робили інші успішні президенти США: шукати допомоги за кордоном і використовувати успішні ідеї своїх союзників.

Попри всі розмови про американську винятковість, найкращі американські лідери ніколи не соромились черпати знання з-за кордону, особливо в часи кризи.

В часи Великої депресії президент Франклін Д. Рузвельт під час розробки механізму соціального забезпечення опирався на іноземні пенсійні системи і звертався за економічними ідеями до лідерів країн-союзників. Найвпливовіший державний діяч Америки кінця 20 століття, Генрі Кіссінджер, побудував значну частину своєї дипломатії на європейській концепції балансу сил.

Світова пандемія, серед іншого, була глобальним випробуванням міцності уряду. Вже давно не секрет, що США не змогли вдало впоратися з пандемією. Для прикладу, деякі країни Азії, для яких Америка свого часу була наставником, перевершили свого вчителя у боротьбі з новим вірусом. Однак, успіх країн Азії у боротьбі з пандемією не був випадковістю. Достатньо поглянути на глобальний рейтинг середніх шкіл та сфер охорони здоров’я: країни Східної Азії скупчуються на вершині поряд зі скандинавами.

Для того, щоб вирішити основні проблеми, Джо Байдену доведеться відкинути усі виправдання. Новий американський лідер повинен також усвідомити, що в усіх провалах Америки винен не лише Трамп. Однією з головних проблем у США останнім часом стала поляризація політики.

Можливо, щоб вирішити деякі проблеми, Байдену доведеться використовувати успішні ідеї інших країн. У Німеччині є зразкова децентралізована система охорони здоров’я, яка охоплює фактично все населення країни. Індія подарувала кожному громадянину, понад мільярду людей, «цифрову ідентичність», яка може бути використана для полегшення життя населення з високим рівнем неписьменності. Естонія дозволила «робити безліч справ в Інтернеті», включаючи голосування, подання податкових декларацій, участь у переписі та створення бізнесу.

Східна Азія представляє найактуальнішу проблему, не в останню чергу тому, що Китай має потенціал конкурувати із США як із центром світової економіки.

Байдену, швидше за все, доведеться провести деякі реформи. Однак, він повинен бути готовий до того, що нові реформи можуть не принести швидкий успіх. Демократичним американським президентам Біллу Клінтону та Бараку Обамі вдалося провести кілька реформ, але вони отримали набагато менше, ніж хотіли. Однак, Байден має хороші шанси, щоб розірвати «похмуру модель Америки».

Більше 60% виборців, включаючи демократів, заявили під час опитування, що вони підтримують серйозну структурну реформу уряду.

Новий американський лідер може створити навіть спеціальний офіс для вивчення того, що успішно працює в інших країнах, «копіювати» найкраще і уникати гіршого; будувати краще майбутнє не лише на основі прикладів із США, але й на основі зарубіжних ідей. Навіть Китай є особливо важливим прикладом для вивчення, попри конкуренцію, резюмує видання.