UA / RU
Підтримати ZN.ua

Які країни найшвидше подолають коронавірусну кризу — Bloomberg

Експерти прогнозують відновлення глобальної економіки рекордними темпами.

Китай та США стануть першими двома країнами, які після світової пандемії коронавірусу найшвидше відновлять та покращать економіку своєї держави. Про це свідчить швидкий темп вакцинації населення, пише Bloomberg.

Також уряд цих держав дотримується суворої монетарної політики (обсяг пропозиції грошей з метою встановлення цінової стабільності – такі заходи сприяють зростанню економіки та низькому рівню безробіття населення).

Очікується, що у 2021 році розпочнеться відновлення економіки після кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, проте низка держав відставатимуть за темпами від Китаю та США.

Згідно з прогнозом експертів, відновлення глобальної економіки йтиме рекордними темпами. Зростання складе аж 6,9%, що може стати рекордним показником за понад 50 років.

Фахівці зазначають, що відновлення економіки також залежатиме від того, наскільки швидко відбуватиметься вакцинація населення у різних державах. Водночас залишається загроза того, що можуть з’явитися нові небезпечні різновиди коронавірусу – це погано впливатиме на показники світової економіки.

Читайте також: У США спостерігається четверта хвиля епідемії COVID-19 - епідеміолог

Раніше перший заступник глави Міжнародного валютного фонду Джеффрі Окамото заявила, що економіка в усіх країнах світу відновлюється швидше, ніж прогнозувалося раніше. Однак, за її словами, відновлення економіки йде нерівномірно в різних країнах. ВВП в більшості країн залишається істотно нижче докризових показників.

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що МВФ має намір змінити прогнози для світової економіки на поточний рік в бік покращення. Позитивними факторами є нові заходи бюджетного стимулювання в США, а також просувається вакцинацію від COVID-19. 

Що стосується економіки України, то скоріш за все 2021 рік буде для економіки України складним. Чинників, які могли б виправити ситуацію, практично немає. А ось причин для тривоги більш ніж достатньо. Тут і негативні очікування, пов'язані з новим штамом коронавирусу, і невизначеність з макрофінансуванням від Міжнародного валютного фонду (МВФ), і великий дефіцит держбюджету при сумнівному зростанні валового внутрішнього продукту (ВВП).