UA / RU
Підтримати ZN.ua

Щоб заразитися, бути госпіталізованим чи померти: вчені США прорахували ковідні ризики для будь-якого віку

Усі показники порівнювали з категорією 18-29 років. Чому? 

Американські вчені розробили спеціальну таблицю, по якій можна вирахувати ризики захворіти, потрапити до лікарні і померти від COVID-19 для кожної вікової групи. Над нею працювали науковці Центру з контролю та профілактики захворювань у США (CDC), де її й опублікували. 

Під час роботи усі показники порівнювали з категорією 18-29 років. Все тому, що саме на цей віковий проміжок припадає більша частина інфікованих.

Коефіцієнт 1Х означає, що ризики для усіх категорій є однаковими. Тобто і для тих, кому від 18 до 29 років, і для усіх інших.

Наприклад, ризик заразитися є однаковим на усіх вікових груп, окрім дітей віком до 4 років, де він становить менше 1Х. Саме в останніх найменші шанси інфікуватися, потрапити у лікарню, або ж померти від коронавірусу. 

Що стосується дітей віком від 4 до 17 років, то там картина подібна. Проте вони мають все ж більший ризик заразитися ковідом. 

Тим, кому від 30 до 39 років, в 3-4 рази більше загрожує інфікуватися чи померти від ковіду, ніж тим, кому 19-29. 

Також в 4 рази більша ймовірність смерті для тих, кому від 40 до 49 років. 

Далі ситуація виглядає так: 

Основою таблиці стали показники, які у США вивчали протягом 12 липня цього року. Щодо чисел, використаних для розрахунку коефіцієнтів, то вони засновані на даних про смерті у 2019 році. 

Читайте також: Держстат оприлюднив тривожну статистику смертності від коронавірусу в Україні

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта».

Із початком масової вакцинації від COVID-19 багато країн почали послаблювати карантин і відкривати кордони для туристів. Але через новий штам були змушені повернути обмеження. Що вже відомо про новий штам коронавірусу, читайте у матеріалі ZN.UA.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Нині точна причина виникнення пандемії залишається невідомою. У Британії нещодавно знову взялися за дослідження версії про витік з Вуханьского інституту вірусології. У ВООЗ цю версію не виключають, але вважають малоймовірною. Докладніше про те, куди ведуть сліди виникнення коронавірусної інфекції, читайте в статті Наталії Бутирської«Місія ускладненої дії» у ZN.UA.