UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як Байден буде виправляти помилки Трампа — CNN

Амбіційний план Байдена включає виправлення помилок свого попередника.

Новий президент США Джо Байден збирається офіційно вступити на посаду. Ще до інавгурації, яка відбудеться 20 січня, Байден оголосив про план стимулювання економіки, назвав масивний перелік виконавчих розпоряджень, які скасують найбільш суперечливі рішення президента Дональда Трампа, пише CNN.

Оскільки Вашингтон перебуває у стані військового блокування, а пандемія поширюється по всій території США, новообраний президент не збирається гаяти часу. Як «ветеран» у питаннях національної політики, Байден розуміє, що найціннішою річчю для будь-якого нового президента є час.

Попри те, що скептики сумніваються в тому, що Байден зможе досягнути значимого прогресу найближчим часом, адже Сенат розглядає імпічмент Трампа, а лідер республіканців Сенату Мітч Макконнелл також може стати перешкодою на шляху Байдена до реалізації своїх політичних планів, новообраний президент США зможе обійти ці блокади.

Мета Байдена – виправити шкоду, яку, на думку демократів, завдав Трамп. За допомогою виконавчих дій Байден планує скасувати заборону на поїздки до кількох переважно мусульманських країн та знову приєднатися до Паризької кліматичної угоди в перший день свого перебування на посаді. Він також зробить те, що Трамп відмовився робити для боротьби з пандемією. План економічного стимулювання Байдена забезпечить фінансову допомогу штатам та населеним пунктам на суму 350 мільярдів доларів, яку республіканці заблокували.

План Байдена насамперед спрямований на зміну напрямку політики часів його попередника та стабілізацію суспільства в період пандемії, а не на принципово новий шлях, який кардинально змінює державну політику. Тим не менше, з огляду на обставини, план надзвичайно амбіційний.

Окрім виконавчих розпоряджень та законодавства, найбільшою проблемою у найближчі місяці є питання реалізації планів. Однак, Байден вже продемонстрував, що не буде пасивним у впровадженні своїх політичних цілей. Його адміністрація, пообіцяла вакцинувати 100 мільйонів людей за 100 днів. Команда Байдена працює над відкриттям нових центрів вакцинації і заявляє, що буде і надалі пришвидшувати темпи вакцинації в США.

Якщо Байден буде працювати над тим, щоб його обіцяний порядок денний почав реалізуватися, процес розгляду імпічменту проти Трампа не стане проблемою для перших ста днів президенства демократа. Коли Сенат зробить важку роботу, судовий процес і голосування дозволять демократам досягти відповідної міри підзвітності. Існує навіть ймовірність того, що достатня кількість республіканців буде виступати на підтримку політичних амбіцій Байдена.

Однак, шлях Байдена на посаді президента точно буде непростим. Байден неминуче потрапить під критику за те, що використовував той самий вид виконавчих дій, за які критикували Трампа.

Попри те, що республіканці втратили контроль над Сенатом, сенатор Мітч Макконнелл все ще має величезну владу, якщо його партія збереже свою єдність. А гнів відданої бази Трампа, яка є частиною Республіканської партії, може стати проблемою для нового президента. До того ж, Байден повинен стати лідером у світі, де міжнародна політика перебуває у нестабільному стані.

Але зусилля Байдена розпочати новий курс могли б спрацювати. Можливо, США переживають кризу, але Байден не буде поводитися як президент, що потрапив у пастку. Надзвичайно важливий вплив мають саме перші дні президентства, і Байден показав, що він збирається ефективно використати цей час. Новий американський лідер планує чітко встановити порядок денний, а потім реалізувати його. Він намагається перезавантажити політичний порядок денний, вивести Америку із національної замкнутості і повернутися до того періоду, коли США були лідером демократичного світу, резюмує CNN.

Читайте також: Що Байден може сказати в інавгураційній промові

Інавгурація Джо Байдена запланована на 20 січня. Кількість відвідувачів церемонії буде обмежена через пандемію коронавірусу. Нашу країну представлятиме посол України в США. Відвідати інавгурацію планують Барак Обама, Білл Клінтон і Джордж Буш-молодший.

Дональд Трамп всупереч традиції не збирається брати участь в церемонії передачі влади і залишить Білий дім до початку процедури. Докладніше про те, що Трамп залишає в спадок Байдену, читайте в матеріалі Олега Шамшура «Пейзаж після битви» у ZN.UA.