UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як Байден буде боротися з пандемією коронавірусу в США — NYT

План Байдена у боротьбі з COVID-19 цілком передбачуваний.

Багато американців сподіваються, що адміністрація нового президента США Джо Байдена має геніальний план боротьби з пандемією коронавірусу, але це не так, пише The New York Times.

У команди Байдена є цілком передбачуваний план боротьби з COVID-19, повний ідей і стратегій, про які відмовлялася думати адміністрація президента Дональда Трампа. Те, що Джо Байден і його команда можуть оприлюднити такий прямолінійний план боротьби з пандемією стане найбільш загрозливим викриттям пасивності адміністрації Трампа під час поширення коронавірусу в країні.

Адміністрація Трампа, здавалося, вірила, що винайдення вакцини вирішить проблему коронавірусу, звільнивши президента та його радників від складної роботи. Але вакцини не рятують людей, допомогти взяти ситуацію під відносний контроль може лише вакцинація. А кампанія з проведення щеплень понад 300 мільйонів людей із шаленою швидкістю є справжнім викликом і складним завданням для будь-якої влади.

Завершення розробки вакцин означало лише те, що нарешті може розпочатися найскладніша фаза боротьби з пандемією – проведення масової вакцинації. За відсутності скоординованої загальнодержавної кампанії, вакцинація в США відбувається занадто повільними темпами. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, із приблизно 31 мільйона доз вакцини, які були розіслані по штатах, було використано лише близько 12 мільйонів. Хороша новина полягає в тому, що адміністрація Байдена чітко бачить ситуацію з пандемією в США.

"Це буде одне з найскладніших завдань. Але я обіцяю, що ми впораємося", - сказав Байден.

Відповідальним за управління над процесом боротьби з пандемією в США є Джефф Зієнтс, який працював головним виконавчим директором при президенті Бараку Обамі. На суботньому брифінгу з журналістами Зієнтс розбив план на чотири основні пункти: послабити обмеження щодо того, хто може робити щеплення і коли, створити більше пунктів вакцинації, мобілізувати більшу кількість медичного персоналу для проведення щеплень і використовувати потужність федерального уряду для збільшення поставок вакцин, щоб пришвидшити темпи.

"Ми збираємось кинути всі ресурси та вагу федерального уряду на цю надзвичайну ситуацію", - пообіцяв Зієнтс.

Більшість елементів плану дивують лише тому, що їх і досі не використовувала адміністрація Трампа. Члени команди Байдена збираються використовувати Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій для створення нових пунктів вакцинації у спортзалах, спортивних стадіонах та громадських центрах, а також для розгортання мобільних варіантів пунктів вакцинації, щоб охопити тих, хто не може подорожувати або мешкає у віддалених місцях. Команда Байдена планує розпочати масовий бліц-просвітницький процес, спрямований на антивакцинаторів. Все це повинно було бути реалізовано вже давно, однак команда Трампа була пасивною.

Джо Байден повинен розглянути важкі, але необхідні рішення, які можуть радикально змінити ситуацію з пандемією в США. Адже зараз непослідовні дії адміністрації Трампа погіршують ситуацію з коронавірусом в країні. Останніми днями з’являлися повідомлення про те, що деякі американські штати не отримують обіцяних їм вакцин. Губернатор Кейт Браун з Орегона написала в Твіттері, що керівники програми вакцинації прямо повідомили їй, що "деякі штати не отримають збільшених партій вакцин з національних запасів наступного тижня, оскільки немає федерального резерву доз". Мер Лос-Анджелеса Ерік Гарчетті сказав, загальнонаціональне постачання вакцин на даний момент фактично провалилося.

Зієнтс пообіцяв провести повну оцінку темпів вакцинації після офіційного отримання повноважень, адже команді Байдена зараз важко детально оцінити ситуацію, враховуючи відсутність обміну інформацією з адміністрацією Трампа.

Адміністрація Байдена також розуміє, що самі лише вакцини можуть не зупинити пандемію. Навіть за найоптимістичнішим сценарієм для боротьби з пандемією знадобиться багато часу. До того ж, виникають нові штами коронавірусу, які ускладнюють завдання. Рон Клейн, обраний Байденом на посаду керівника апарату, попередив, що кількість загиблих від коронавірусу в Америці до кінця лютого може сягнути 500 тисяч. І на цьому все не закінчиться. Ось чому Джо Байден планує спрямувати великий фінансовий пакет на допомогу найбільш постраждалим громадянам.

Протягом усього часу, відколи Америка страждає від пандемії, адміністрація Трампа досі не створила національного апарату відстеження контактів для придушення спалахів хвороби: план Байдена передбачає залучити більше 100 тисяч працівників громадської охорони здоров’я для відстеження контактів та реалізації програми вакцинації.

Усі плани адміністрації Байдена у боротьбі з пандемією є цілком очевидними і логічними, але саме вони можуть стати дійсно ефективними. Адже до цього часу США працювали фактично без загальнонаціонального плану боротьби з коронавірусом. Але після інавгурації Байдена важка робота може, нарешті, розпочатися, резюмує видання.

Читайте також: Інавгурація Байдена виглядатиме зовсім інакше. Ось що потрібно знати

Інавгурація Джо Байдена запланована на 20 січня. Кількість відвідувачів церемонії буде обмежена через пандемію коронавірусу. Нашу країну представлятиме посол України в США. Відвідати інавгурацію планують Барак Обама, Білл Клінтон і Джордж Буш-молодший.

Дональд Трамп всупереч традиції не збирається брати участь в церемонії передачі влади і залишить Білий дім до початку процедури. Докладніше про те, що Трамп залишає в спадок Байдену, читайте в матеріалі Олега Шамшура «Пейзаж після битви» у ZN.UA.