Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що переконаний у перемозі України у боротьбі з агресією РФ. Про це він сказав на «Українському сніданку» в Давосі.
Також його запитали про те, чи продовжить Європа підтримку України.
«Так, абсолютно. І причина така. Це не тільки про військову сторону. Також ми говоримо про цінності, захист демократії. Але є і воєнна сторона. Одного дня, подумайте, Росія зможе контролювати Україну. Вона на цьому не зупиниться», - зазначив Рютте.
За його словами, Європа об’єднана у підтримці України.
«Ми знаємо, що може статися, якщо агресор продовжує робити, те що робить, і його не зупиняють. Ми це вже бачили. Саме тому ми абсолютно об’єднані в Європі, ми будемо працювати. І це не тільки Європа, і США, і Канада. І я дуже радий, що все більше країн приєднуються», - додав він.
Рютте також згадав про те, що деякі країни Африки досі сумніваються щодо своєї позиції.
«Розмовляю зі своїми колегами в Африці. Хтось із них ще сумнівається. Я кажу, це про колонізацію, а вас тільки-тільки деколонізували. І це ваша боротьба, яка відбувається. Я розумію, що є певний вплив на економіку, на експорт зерна, високі ціни не енергоносії. Ми це переживаємо в нашій країні», - зазначив він.
«Роботи дуже багато, тому що це наша боротьба також. Зеленський та його команда ведуть нашу боротьбу, тому ми маємо бути сильними, об’єднаними. І я переконаний, що ми це зробимо до кінця. Я абсолютно переконаний, що Україна переможе, тому що вони не самі по собі. Всі друзі світу з ними. Так має продовжуватися, це критично важливо», - підкреслив Рютте.
Також він відповів на запитання про те, чи стануть Швеція та Фінляндія членами НАТО. Рютте заявив, що переконаний у тому, що ці країни приєднаються до Альянсу, тому що історично це логічно і це їх бажання. Але додав, що наразі тривають переговори. Зокрема, Рютте повідомив, що сам веде переговори з президентом Туреччини, яка наразі не ратифікувала вступ Швеції та Фінляндії в НАТО. Він вважає, що країни зможуть стати частиною НАТО вже цього року.
«Путін зміг досягти, що Швеція і Фінляндія нарешті приєднаються до НАТО», - зазначив він.
Для Путіна ставка у війні проти України — це не лише майбутнє російської держави, її цілісність, імперська велич та міжнародний престиж, а й власне життя та особисте місце в історії. Тому для нього неприйнятний вихід з України, йому потрібна лише перемога.
Про те, як господар Кремля прагне взяти реванш в Україні, читайте у статті Володимира Кравченка «Путін зробив вибір: якою буде війна з Росією цього року».