UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ізраїль заборонив діяльність на своїй території агентства ООН

Йдеться про UNRWA, яке представники Ізраїлю неодноразово пропонували ліквідувати.

Ізраїль ухвалив закон, що забороняє діяльність в країні агентства ООН у справах палестинських біженців UNRWA, повідомляє Reuters.

Парламентарі, які розробили закон, посилалися на причетність деяких співробітників UNRWA до нападу на південь Ізраїлю 7 жовтня 2023 року, а також на те, що співробітники агентства були одночасно членами терористичних угруповань, зокрема ХАМАС.

Заборона не стосується операцій на палестинських територіях.

Цей закон викликав занепокоєння в Організації Об’єднаних Націй і у деяких західних союзників Ізраїлю, які побоюються, що це ще більше погіршить і без того жахливу гуманітарну ситуацію в Газі, де Ізраїль упродовж року бореться з бойовиками ХАМАС .

UNRWA, Агентство ООН для допомоги палестинським біженцям, надає роботу десяткам тисяч працівників і забезпечує освіту, охорону здоров’я та допомогу мільйонам палестинців у Газі, на Західному березі, Йорданії, Лівані та Сирії.

Читайте також: Співробітники UNRWA робили зізнання у співпраці з ХАМАС під примусом з боку Ізраїлю

UNRWA вже тривалий час має напружені відносини з Ізраїлем, які різко погіршилися з початком війни в Газі. Ізраїль неодноразово закликав до розпуску агентства.

У серпні ООН заявила, що дев’ятеро співробітників UNRWA могли бути причетні до нападу 7 жовтня та звільнила їх. 

Минулого тижня ізраїльські військові повідомили про ліквідацію в Газі командира ХАМАС, який одночасно працював гуманітарним працівником.

«Якщо Організація Об’єднаних Націй не бажає очистити цю організацію від тероризму, від активістів ХАМАС, тоді ми повинні вжити заходів, щоб переконатися, що вони більше ніколи не можуть завдати шкоди нашому народу», — заявила ізраїльська законодавиця Шаррен Хаскель.

Представниця UNRWA перед голосуванням назвала запропонований закон «катастрофою» і припустила, що його реалізація матиме серйозний вплив на гуманітарну операцію в Газі та на окупованому Західному березі.

«Ми знаємо, що попередні спроби, спрямовані на заміну UNRWA і надання гуманітарної допомоги, з тріском провалилися. Це обурливо, що держава-член Організації Об’єднаних Націй працює над ліквідацією агентства ООН, яке, як виявилося, є найбільшим учасником гуманітарної операції в Газі», — сказала Джульєтт Тума, головний представник організації.

Ймовірно, закон безпосередньо вплине на установи UNRWA у Східному Єрусалимі, який Ізраїль анексував.

Перед ухваленням закону міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Великої Британії, Японії та Південної Кореї, Канади та Австралії зробили заяву, в якій висловили «серйозну стурбованість».

«Надзвичайно важливо, щоб UNRWA та інші організації та агентства ООН були повністю спроможними доставляти гуманітарну допомогу та допомогу тим, хто її найбільше потребує, ефективно виконуючи свої мандати», – йдеться у заяві.