UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ізраїль скасував екстрену репатріацію для росіян та білорусів

Українці досі користуються спрощеною процедурою.

Громадяни Росії та Білорусі з 15 квітня не можуть отримувати громадянство Ізраїлю за спрощеною процедурою через центри екстреної репатріації, повідомляє VPost із посиланням на ізраїльських адвокатів.

Ті, хто прибув до Ізраїлю до 15 квітня та розпочав процес репатріації, мають завершити його до 15 червня, а якщо не встигнуть, то продовжуватимуть його у звичайному порядку через МВС. Ті, хто прибув після цієї дати, вже не зможуть скористатися послугами центрів та отримуватимуть громадянство за стандартною процедурою, яка займає від кількох місяців до року.

Центри екстреної репатріації з'явилися після початку «спецоперації», коли про бажання репатріації заявила значна кількість євреїв із України, Росії та Білорусії.

За словами адвокатів, це внутрішнє розпорядження міністерства алії та інтеграції. Вже відомо про випадки відмови у прийомі документів на екстрену репатріацію у Хайфі. Можливість прискореної репатріації в екстрених випадках зберігається, але для цього потрібен дозвіл спецкомісії.

Виняток зроблено і для громадян України: для них процедура поки що залишається незмінною. Як йдеться у звітах МВС, частка репатріантів серед тих, хто в'їжджав з України, була особливо високою одразу після початку «спецоперації».

Читайте також: Соціологи розповіли, як змінилося ставлення українців до Ізраїлю під час війни — опитування

Репатріантів із Росії було більше, однак їхня частка зросла восени, після оголошення про мобілізацію. З 24 лютого 2022 року по 22 лютого 2023 року до Ізраїлю прибули 50 900 репатріантів з Росії. У перші три місяці їх було близько шести тисяч щомісяця, в після оголошення в Росії  мобілізації їхня кількість зросла більш ніж утричі — до 19 500 на місяць.

Багато репатріантів, отримавши ізраїльські паспорти, виїхали з країни. Це викликало невдоволення в Ізраїлі, а після того, як у листопаді праві партії виграли вибори, влада стала закручувати гайки. Припинилися виплати «особливої допомоги» репатріантам із Росії, України та Білорусі — допомоги на адаптацію на додаток до стандартного «кошика абсорбції».

Як повідомлялось раніше, біженці з України, які прибудуть до Ізраїлю після 1 жовтня 2023 року, не зможуть легально влаштуватися на роботу.