UA / RU
Підтримати ZN.ua

Італія відмовилася визнавати Гуайдо президентом Венесуели

У Римі турбуються, що варіант подій у Венесуелі піде за лівійським сценарієм.

На тлі того, що Європейський союз готує контактну групу для допомоги лідеру венесуельської опозиції Хуану Гуайдо, уряд Італії несподівано виступив із заявою, що не визнає екс-спікера парламенту тимчасовим президентом Венесуели; про рішення уряду повідомив заступник голови міністра закордонних справ Італії Манліо Ді Стефано в інтерв'ю каналу TV2000.

"Італія не визнає Гуайдо, тому що ми категорично проти того, щоб якась країна за підтримки третіх країн визначала внутрішню політику іншої країни", – заявив дипломат.

Ді Стефано також нагадав, що таким чином Європейський союз вже намагався діяти у Лівії і нагадав, у що це вилилося, зазначивши, що не можна допустити повторення подібного сценарію у Венесуелі.

"Зараз всі визнають помилки, зроблені у Лівії, не можна, щоб це повторилося у Венесуелі", – зазначив він.

Читайте також: Росія заявила про загрозу військового вторгнення США до Венесуели

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Зазначимо, Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".