У понеділок, 14 березня, Італія та Угорщина заявили, що не може бути ніякого автоматичного розширення санкцій Євросоюзу проти Росії, передає Reuters.
"Ми не можемо вважати само собою зрозумілим якесь рішення на даному етапі", - сказав міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні після зустрічі зі своїми колегами в Брюсселі.
"Ми вважаємо, що питання про санкції має вирішуватися на найвищому рівні. Воно іне може бути автоматичним", - повідомив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто.
У свою чергу, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що "ніякого перегляду політики (санкцій проти РФ – ред.) не буде".
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
Про те, як Росія намагається вплинути на політику Євросоюзу, використовуючи Угорщину, читайте у спецпроекті ZN.UA "Викрадення Європи. Угорщина".
Детальніше про позицію "доброго поліцейського Європи" - Італії - читайте у проекті ZN.UA"Викрадення Європи".