Підтримувані Іраном хакери атакували особисті електронні поштові скрині чиновників Казначейства США в той час, коли президент Сполучених Штатів Дональд Трамп запровадив санкції проти Тегерана. Казначейство несе відповідальність за запровадження санкцій, і іранський уряд широко засуджує економічні обмеження, йдеться в повідомленні агентства Associated Press.
Фірма з кібербезпеки Certfa виявила хакерську групу, відому як Charming Kitten, яка протягом останнього місяця намагалася отримати доступ до особистих поштових акаунтів чиновників з допомогою фішинг-кампанії.
За повідомленнями, хакерська група також переслідувала видних діячів, які підтримують, принуждающих або виступають проти Ядерної угоди з Іраном. Серед тих, кого переслідували, були іноземні експерти з ядерної зброї і співробітники аналітичних центрів Вашингтона.
AP повідомляє, що дослідники безпеки змогли ідентифікувати деяких людей, на яких була націлена кампанія, після того як хакерська група випадково залишила сервер доступним в Інтернеті.
У звіті, опублікованому в четвер, дослідники Certfa написали, що хакери, мабуть, зібрали інформацію про тих, хто зазнав нападу, до початку атак.
"Хакери розробляють конкретні плани для кожної мети на основі рівня кібер-знань цілей, їх контактів, дій, робочого часу і їх географічного становища", - йдеться у звіті.
Експерти очікували, що Іран відповість на санкції у минулому місяці з допомогою кібер-засобів.
Законодавці і експерти також неодноразово посилалися на Іран як на серйозну киберугрозу для США, поряд з Китаєм, Північною Кореєю і Росією.
Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".
Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.
Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до їх офіційного набуття чинності.