UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран вперше запросили на міжнародну зустріч по Сирії

Ініціатором цієї зустрічі стали США. Переговори повинні розпочатися 29 жовтня.

Іран вперше отримав запрошення для участі в міжнародних переговорах по врегулюванню конфлікту в Сирії, повідомляє агентство Associated Press з посиланням на джерело в адміністрації США.

Він зазначив, що за цю ідею виступили США. При цьому опозиція Сирії і американські союзники, особливо Саудівська Аравія, виступають проти такого розвитку подій, зазначив він.

Наступний раунд переговорів щодо Сирії повинен початися в четвер, 29 жовтня, у Відні. Як очікується, в них візьмуть участь держсекретар США Джон Керрі, голова МЗС Росії Сергій Лавров та інші провідні європейські та арабські дипломати.

Співрозмовник агентства зазначив, що Ірану ще належить відповісти на запрошення.

Читайте також: Іран не має наміру домагатися "вічного" правління Асада

Конфлікт у Сирії набув нових форм після початку повітряної військової операцієї Росії в Сирії 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія й Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

У середині жовтня ЗМІ повідомляли, що Іран відправив у Сирію військовослужбовців у кількості 2 тисяч солдатів. Метою надсилання є проведення спільних операцій при повітряної підтримки російської авіації.

Видання The Wall Street Journal писала, що у Росії та Ірану різні плани на Сирію. Для Москви сирійська війна "вписується" в її глобальну стратегію створення "багатополярного" світу, в якому Росія має намір стати однією з ключових держав, у той час як США будуть втрачати своє лідерство.

Іран прагне підтримати національні сили оборони, а не сирійську армію. Іранські офіційні особи відкрито закликають до зміни режиму в Саудівській Аравії та інших монархіях Перської затоки, не кажучи вже про ліквідацію держави Ізраїль.

Розпалювання міжрелігійної ворожнечі, як зазначає автор, це не те, що потрібно Росії, де 15% населення становлять мусульмани-суніти, і де бувають відбуваються на цій основі заворушення.