Іран відкликав свої пропозицію про виплату компенсацій сім'ям загиблих в авіакатастрофі літака МАУ в Тегерані, оскільки кошти на це хотіли виділити з фонду національного розвитку.
Про це в ефірі Громадського радіо заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.
"За моєю інформацією, уряд вже відкликав цю пропозицію (по закладенню в бюджеті на наступний рік 200 млн євро для компенсації рідним загиблих в авіакатастрофі - ред.), оскільки передбачалося, що 200 млн будуть виділені саме з фонду національного розвитку, що спричинило серйозні внутрішні дискусії в іранському суспільстві, але ми будемо вітати плани іранського уряду зарезервувати певну суму коштів в бюджеті для виплати компенсацій", - говорить Єнін.
При цьому він зазначив, що Україна поки не починала переговори з іранською стороною про розмір компенсацій.
Позиція України виходить з того, що рівень компенсації значною мірою буде залежати від обставин катастрофи і від рівня співпраці іранської сторони, зокрема з Україною, щодо забезпечення об'єктивного і неупередженого розслідування катастрофи.
Нагадаємо, Boeing 737 розбився вранці 8 січня. Літак збили двома ракетами класу «земля - повітря» ЗРК «Тор-М1» російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР. В авіакатастрофі загинули 176 осіб, громадяни семи держав.
Спочатку Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.
Україна кваліфікувала авіакатастрофу як особливо тяжкий злочин, Іран - як ненавмисне вбивство. У липні сторони провели в Києві перший раунд переговорів. Українська влада тоді відгукувалась про їхні підсумки з обережним оптимізмом.
Докладніше про двосторонні переговори Києва і Тегерана щодо збитого іранцями українського літака читайте в статті Володимира Кравченка «На шляху до Гааги» у ZN.UA.