Керівництво Ірану ухвалило рішення виробити єдину позицію з Російською Федерацією щодо політичного врегулювання конфлікту в Сирії. Такий підхід, зокрема, може призвести до послаблення жорсткої позиції офіційного Тегерана щодо необхідності збереження при владі президента Сирії Башара Асада.
Як інформує Reuters, про це анонімно розповіли високопоставлені іранські чиновники.
Офіційна Москва, яка публічно заявляє про підтримку режиму Асада, раніше дала зрозуміти країнам Заходу, що не буде перешкоджати відставці сирійського лідера в рамках реалізації мирного врегулювання.
Іран вирішив поліпшити координацію позиції з РФ після зустрічі російського президента Володимира Путіна і аятолли Алі Хаменеї в Тегерані, заявив високопоставлений іранський чиновник, який інформований про зміст переговорів.
При цьому Іран в офіційній риториці відстоює позицію, що відставка Асада може бути обумовлена виключно рішенням сирійців.
"Домовилися про те, що Іран і Росія будуть дотримуватися однієї політики, яка піде на користь Тегерану, Москві і Дамаску, - сказало високопоставлене джерело в іранському уряді. - Іран всерйоз вважає, що сирійський народ сам повинен вирішувати свою долю. Але спочатку потрібно встановити мир".
"Можливо, сирійський народ вирішить, що Асад повинен піти, тоді він має піти, - додало джерело. - Якщо він не може служити своїй країні і своєму народові, то країною повинен керувати здатний наступник".
Ще один співрозмовник заявив, що Тегеран і Москва знаходяться "в повній гармонії з приводу долі Сирії і Асада".
18 грудня ЗМІ поширили інформацію, що РФ погодилася на відставку Асада.
Напередодні повідомлялося, що сирійська опозиція піддала критиці резолюцію з врегулювання конфлікту в Сирії, яка була прийнята Радою безпеки ООН.
Напередодні повідомлялося, що Рада безпеки ООН прийняла "мирну" резолюцію по Сирії. В документі зазначається, що протягом 18 місяців у Сирії повинні відбутися вільні вибори під контролем ООН. У резолюції йдеться про необхідність паралельної роботи як над політичним врегулюванням кризи, так і над припиненням вогню в Сирії.
16 грудня сирійська опозиція звинуватила РФ у співпраці з терористичним угрупуванням "Ісламську державу".
Зазначимо, РФ почала проведення військової кампанії в Сирії з 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада. Офіційна Москва підтримує Асада, а країни Заходу звинувачують його режим у військових злочинах і вимагають відставки сирійського президента.
Незважаючи на заявлену Росією мету кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні до Асада, а не терористи "ІД".