Надання балістичних ракет Росії може спровокувати нові масовані обстріли по містах України з боку агресора і вже зараз міжнародна спільнота намагається перешкодити цьому шляхом санкцій проти Тегерану. Але іранська влада шукає будь-які способи, аби уникнути покарання за допомогу Кремлю. Зокрема, щоб не порушувати резолюцію Ради Безпеки ООН, яка забороняє постачати іншим країнам ракети великої дальності, їх планують модифікувати, обмеживши характеристики. Про це повідомляє ізраїльське видання Axios.
За інформацією джерела, в Ірані побоюються втілення в життя механізму “зворотного удару” санкціями, який зафіксовано у резолюції Радбезу ООН № 2231 від 2015 року. У ній йдеться, що інші країни не мають права передавати або отримувати від Ірану ракети або дрони, дальність дії яких сягає понад 300 км. В першу чергу йдеться про ракетний комплекс Fateh-110, який має такі характеристики. Для того, щоб не порушувати резолюцію при постачанні зброї Росії, іранці планують модифікувати його таким чином, щоб зменшити дальність польоту ракет.
Нагадаємо, що раніше в західних ЗМІ назвали зброю, яку Росія замовила в Ірану, крім дронів-камікадзе.
У Києві впевнені, що Іран поставлятиме балістичні ракети Росії, якими та буде обстрілювати українські міста. Але чим наша країна може відповісти на рішення Тегерана вступити у війну на боці агресора? Які інструменти може задіяти Київ, щоб запобігти поставкам іранської зброї Москві? Про ірансько-російське військово-технічне співробітництво та реакцію України читайте у статті Володимира Кравченка “Ракети для Росії: Україна може серйозно покарати Іран”.