UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран не має наміру відмовлятися від ядерних технологій

Іран під терміном "ядерна держава" розуміє володіння технологією мирної атомної енергії для цілей розвитку, а не ядерною бомбою для залякування інших.

Президент Ірану Хасан Роухані оголосив, що Іран не може поступитися своїми національними інтересами, в тому числі, правом на мирний атом. Тегеран не зрадить своїм принципам в обмін на скасування санкцій.

Роухані зробив свою заяву в парламенті країни після переговорів "шістки" міжнародних посередників з представниками Тегераном щодо іранської ядерної програми, які проходили в Женеві.

"Ми не можемо виходити за певні рамки, а наші національні інтереси, в тому числі право Ірану на мирний атом, згідно з міжнародними законами, і збагачення урану на іранській території, для нас - це червона лінія", - підкреслив Роухани.

Президент додав, що Іран під терміном "ядерна держава" розуміє володіння технологією мирної атомної енергії для цілей розвитку, а не ядерною бомбою для залякування інших.

Нагадаємо, на міжнародних переговорах у Женеві з атомної програми Ірану країн "шістки" (п'ять країн - постійних членів Рб ООН і Німеччина) і Тегерану, всупереч великим очікуванням, так і не вдалося досягти угоди. Про це оголосив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус. "Женевські переговори дозволили домогтися прогресу, однак нам не вдалося досягти згоди, оскільки залишаються відкриті питання", - сказав Фабіус. Аналогічну заяву зробила верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон.

Переговори в Женеві проходили три дні, і на останньому етапі до них приєдналися глави зовнішньополітичних відомств США, Франції, Великобританії та Росії.

Переговори щодо атомної програми Ірану вирішено продовжити 20 листопада спочатку на рівні політдиректорів зовнішньополітичних відомств, а потім - знову на рівні глав МЗС.

Нагадаємо, напередодні чергового раунду переговорів про іранську ядерну програму Тегеран підготував пакет пропозицій, який дозволить знайти прийнятний для обох сторін варіант вирішення проблеми. Згідно з ним Ісламська республіка відмовиться від збагачення збройового урану, якщо західні країни істотно пом'якшать режим санкцій, відрізавши Тегеран від світової фінансової системи і практично ізолювавши нафтову галузь країни. !zn

Читайте також:

Іран оголосив про готовність вирішити ядерну проблему в найкоротші терміни

WSJ: Тегеран готовий відмовитися від збагачення урану в обмін на пом'якшення санкцій

Лауреати Нобелівської премії світу закликали повністю знищити ядерну зброю

Іран чекає, що Росія розбереться з Сирією і залагодить його ядерну проблему