UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран назвав санкції США проти Туреччини "тиском і вимаганням"

Залежність США від санкцій не знає кордонів, вважає глава дипломатії Ірану.

Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф назвав запровадження санкцій США проти двох турецьких міністрів "тиском і вимаганням". Глава дипломатії знову повторив тезу влади Ісламської республіки, що "політика Сполучених Штатів залежна від режиму санкцій". Заріф написав про це в Twitter з полів саміту АСЕАН, який зараз відбувається в Сінгапурі.

"Незаконні санкції США проти двох турецьких міністрів - від союзної країни - ілюструють не тільки політику США в області тиску та вимагання замість державної політики, а й те, що їх залежність від санкцій не знає кордонів", - написав Заріф.

US' unlawful sanctions two against Turkish ministers - from an allied country - illustrates not just US administration's policy of pressure and extortion in lieu of statecraft, but that its addiction to sanctions knows no bounds.

- Javad Zarif (@JZarif) August 2, 2018

Нагадаємо, 1 серпня Міністерство фінансів США ввело санкції проти двох турецьких міністрів за їхню причетність до переслідування американського пастора Ендрю Брансона, затриманого у 2016 році. Санкції підготовлені за моделлю "акта Магнітського", який дозволяє керівництву США вводити обмеження щодо юридичних осіб, фізичних осіб (і їх активів), якщо вони пов'язані з корупцією або порушенням прав людини у будь-якій точці світу. Офіційна Анкара вже пообіцяла запровадити відповідні міри.

Перед цим президент Турції Реджеп Ердоган назвав тиск Трампа "психологічною війною" і звинуватив США в підтримці курдських збройних формувань, які Туреччина вважає "терористами".

Християнський пастор з євангельської церкви з Північної Кароліни вчора був звільнений з в'язниці в середу через півтора року після арешту. Його перевели під домашній арешт через "проблеми зі здоров'ям".

"Брансон - безневинна людина, немає жодних переконливих доказів проти нього", - сказав Пенс.

Брансону загрожує 15 років в'язниці за "вчинення злочинів від імені терористичних груп", посилання на заборонені у Туреччині групи курдських формувань та організацію FETO, яку звинувачують у невдалій спробі державного перевороту. Пастор ще може отримати 20 років, якщо його визнають винним у шпигунстві. Брансон категорично заперечує звинувачення.

Цей кейс розпалював відносини між союзниками по НАТО.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган раніше пов'язував повернення Брансона в США з екстрадицією клірика Фетхуллаха Гюлена – голови організації FETO. Гюлен, який заперечує організацію спроби державного перевороту, живе в США. Туреччина неодноразово вимагала від США його екстрадиції, але так і не змогла добитися цього.

Справу Брансона будуть розглядати в турецькому суді на початку жовтня.