UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран навмисне приховував причину катастрофи МАУ, з'явились нові докази

Міністр закордонних справ Ірану відразу знав про збиття літака двома ракетами класу "земля-повітря".

Влада Ірану з самого початку знала причину катастрофи літака Міжнародних авіаліній України у січні 2020 року і перші три дні навмисно приховувала її, пише The New York Times з посиланням на запис з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавад Заріфом.

Повідомляється, що в розпорядженні NYT опинився запис розмови Заріфа з іранським журналістом Саїдом Лейлазом. На записі міністр кілька разів говорить про те, що озвучена ним інформація не для публікації. Зокрема, на плівках Заріф стверджує, що його роль як члена уряду Ірану є досить умовною, оскільки позиція МЗС і заяви залежать виключно від верховного лідера і Корпусу вартових ісламської революції.

У контексті катастрофи МАУ він заявив, що КВІР відразу знав про те, що літак збили двома ракетами класу "земля-повітря", хоча визнав це тільки через три дні. За словами Заріфа, він був присутній на засіданні Радбезу Ірану і заявив, що світ вимагає пояснення катастрофи.

Заріф зазначив, що військове керівництво зажадало від нього опублікувати твіт про те, що інформація про атаку ракетами нібито не відповідає дійсності. Він згадав, що просив сказати йому правду про те, чи правда іранська ракета влучила в український літак.

"Бог мій свідок, вони відреагували на мене так, як ніби я заперечував існування Бога", - додав міністр.

Читайте також: МЗС сумнівається, що висновок Ірану щодо причин авіатрощі боїнга МАУ є доведеним

Нагадаємо, що 16 квітня секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що відмова Ірану надати повний доступ до розслідування обставин збивання літака МАУ демонструє, що літак збили навмисно

Відомо, що уранці 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, який летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Пентагоні одразу ж заявили, що літак могли збити випадково. Але в Ірані сказали, що авіакатастрофа пасажирського лайнера сталася через загоряння двигуна. Хоча останнє планове технічне обслуговування Boeing 737-800 NG пройшов 6 січня 2020 року.

Детальніше про те, що приховує Іран в технічному звіті за результатами розслідування причин збиття українського літака, читайте в статті Євгена Єніна "Спотворюючи правду".