UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран хотів підробити дані про катастрофу літака МАУ - голова Нацбюро

Тегеран намагався перехопити інформацію, щоб вона не дісталася США

Іранська сторона мала намір підробити дані про катастрофу літака "Міжнародних авіаліній України", саме тому просила українських експертів допомогти в розшифровці даних з бортових самописців збитого літака.

Про це на пресконференції заявив голова Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з повітряними суднами Ігор Мішарін, передає LIGA.net.

Як пояснив Мішарін, він приїхав до Ірану для розслідування катастрофи літака. А про допомогу його просили місцеві фахівці.

Він зазначив, що проводив розслідування трьох авіакатастроф в цій країні і вже знайомий з іранськими експертами.

За його словами, вони хотіли отримати дані в обхід американців.

"Іранці з самого початку звернулися до мене:" допоможи нам розшифрувати повз американців цю інформацію, щоб ми відразу ж, так би мовити, могли зробити висновки і якось фальсифікувати цю інформацію. Природно, що я відмовився ", - розповів Мішарін.

Читайте також: Розмір компенсацій Ірану в справі з літаком МАУ повинен обговорюватися на переговорах – МЗС

Нагадаємо, Boeing 737 розбився вранці 8 січня 2020 року. Літак збили двома ракетами класу «земля-повітря», випущеними із ЗРК «Тор-М1» російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить Корпусу вартових Ісламської Революції (КВІР).

28 грудня державне агентство IRNA повідомило, що Міністерство закордонних справ країни передало Києву технічний звіт щодо авіакатастрофи. Однак у МЗС України цю інформацію заперечили – ішлося лише про відеоконференцію, під час якої обговорювалося технічне розслідування авіакатастрофи.

Остаточний звіт з технічного розслідування стане підґрунтям, на якому в подальшому базуватиметься як кримінальне розслідування, так і визначення відповідних сум, компенсацій, щодо яких тривають переговори з іранською стороною.

В Україні відбулося два раунди переговорів з Іраном, проте Україна досі не отримала матеріали і докази катастрофи літака МАУ. Докладніше про переговори читайте в статті Володимира Кравченка «На шляху до Гааги» у ZN.UA.