UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран дав пораду Кім Чен Ину наперердодні переговорів із Трампом

У Тегерані заявили, що не довіряють США, проте підтримують переговорний процес.

Міністерство закордонних справ Ірану радить Кім Чен Ину бути пильним під час переговорів із президентом США Дональдом Трампом, що відбудуться в Сінгапурі 12 червня, передає іранське інформагентство Fars News.

Офіційний представник зовнішньополітичного відомства Ісламської Республіки Бахрам Кассемі на брифінгу в понеділок, 11 червня, заявив, що Тегеран "песимістично оцінює дії американської адміністрації і не впевнений, що поведінка США зміниться". Разом з тим він запевнив, що уряд Ірану є послідовним прихильником мирних переговорів.

Кассемі нагадав, що Трамп ініціював вихід США з ядерної угоди з Іраном, укладеної в 2015 році.

Як повідомлялося, 10 червня Трамп і Кім Чен Ин прилетіли до Сінгапуру для проведення першого в історії саміту США-КНДР на вищому рівні. Закрита зустріч розпочнеться вранці 12 червня в готелі Capella на острові Сентоса. Сторони мають намір обговорити шляхи подолання кризи навколо Корейського півострова і денуклеаризацію КНДР.

Читайте також: США і КНР обговорили майбутню зустріч Трампа та Кім Чен Ина в Сінгапурі

Дата і місце зустрічі Дональда Трампа та Кім Чен Ина були узгоджені під час візиту державного секретаря США Майка Помпео у КНДР 9 травня. Але незабаром Пхеньян побачив у спільних маневрах США і Південної Кореї "репетицію сценарію вторгнення у Північну Корею" і скасував заплановану на 16 травня зустріч лідерів КНДР і Південної Кореї, а також заявив про загрозу зриву зустрічі Трампа з Кім Чен Ином.

24 травня президент США Дональд Трамп скасував зустріч з головою КНДР Кім Чен Ином. Держсекретар Майк Помпео пояснив, що Пхеньян протягом останнього часу ігнорував запити Вашингтона про підтвердження проведення саміту в Сінгапурі, і Білий дім і Держдепартамент переконалися в безперспективності зустрічі. Наступного дня Кім Чен Ин заявив про твердий намір зустрітися із Трампом, а 27 травня до Пхеньяну прибула група американських високопосадовців для підготовки переговорів.

Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".