UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іноземні акціонери призупинили участь у великому газовому проекті РФ — ЗМІ

Проект "Арктик СПГ 2" розглядається як ключовий елемент у прагненні Росії збільшити свою частку на світовому ринку СПГ.

Іноземні акціонери призупинили участь у російському проекті "Арктик СПГ 2" через санкції, відмовившись від своїх зобов'язань з фінансування й укладання контрактів, повідомляє Reuters.

Читайте також: ЄС надасть країнам-членам повноваження блокувати імпорт російського газу — FT

Проект, який розглядається як ключовий елемент у прагненні Росії збільшити свою частку на світовому ринку скрапленого природного газу (СПГ) з 8% до 20% до 2030 року, вже зіштовхнувся з труднощами через санкції США та нестачу газовозів.

Китайські державні компанії CNOOC Ltd  і China National Petroleum Corp мають по 10% акцій у проекті, який контролюється "Новатек" — найбільшим російським виробником СПГ і власником 60% акцій у проекті.

Читайте також: Німеччина домовилася з Нігерією про постачання СПГ 

Російське видання “Коммерсантъ”, посилаючись на джерела в уряді РФ, написало, що обидві китайські компанії разом з французькою TotalEnergies та консорціумом японських Mitsui and Co і JOGMEC, які також мають по 10% акцій, оголосили про “форс-мажор” щодо участі в проекті.

“Коммерсантъ” пише, що призупинення участі може призвести до того, що "Арктик СПГ 2" втратить довгострокові контракти на постачання СПГ, а компанія "Новатек" буде змушена фінансувати проект самостійно.

Початкові інвестиції в проект "Арктик СПГ 2" становили 21 мільярд доларів. Санкції також призвели до того, що "Новатек" оголосила про форс-мажор щодо поставок СПГ з проекту, повідомили Reuters минулого тижня джерела в галузі.

Крім того, Європейський Союз також запровадити обмеження на постачання російського СПГ.

Минулого тижня представник галузі в Пекіні, який безпосередньо знайомий з цим питанням, повідомив Reuters, що CNPC і CNOOC звернулися до уряду США з проханням про звільнення від санкцій щодо "Арктик СПГ 2".

Потужність "Арктик СПГ 2" з трьома технологічними лініями становитиме 19,8 млн тонн СПГ на рік і 1,6 млн тонн стабільного газового конденсату на рік. Виробництво має розпочатися у 2024 році.

Очікувалося, що перші СПГ-танкери вийдуть у море в першому кварталі наступного року, згідно з заявами "Новатек". Але джерела Reuters  кажуть, що комерційні поставки СПГ з проекту тепер очікуються не раніше другого кварталу 2024 року.

Читайте також: Порти ЄС допомагають продавати російський СПГ — FT

Раніше повідомлялося, що США націлились на здатність Росії експортувати скраплений природний газ (СПГ). На початку листопада Державний департамент оголосив про санкції проти "Арктик СПГ 2", фактично заблокувавши країнам Європи та Азії можливість купівлі газу з цього проекту.

Хоча США та їхні союзники і раніше запроваджували санкції проти російських енергетичних проектів у відповідь на війну проти України, це був перший випадок, коли обмеження безпосередньо торкнулися поставок СПГ.