UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індія розпочала спорудження бункерів на кордоні з Пакистаном

Таким чином індійська влада хоче захистити мирне населення від артилерійських обстрілів з боку Пакистану.

Індія розпочала масштабне будівництво бункерів уздовж кордону з Пакистаном; у них будуть розміщувати місцеве цивільне населення, яке поки не планується евакуювати, передає інформаційне агентство Reuters.

"Індія розпочала будівництво понад 14 тисяч бункерів для захисту сімей, які проживають уздовж кордону з Пакистаном у штаті Джамму та Кашмір, намагаючись убезпечити їх від пакистанських обстрілів без евакуації", - йдеться в повідомленні.

Заходи, вжиті індійським урядом, викликані як мінімум дванадцятьма випадками артилерійського обстрілу індійської території з боку Пакистану увечері 26 лютого.

Читайте також: США висловили стурбованість ескалацією напруги між Індією та Пакистаном

Нагадаємо, 26 лютого пакистанські ВПС заявили про те, що збили два індійських літаки у повітряному просторі Пакистану. Індія, у свою чергу, підтвердила втрату одного винищувача і заявила про знищення пакистанського бойового літака.

Зазначимо, авіаудари ВПС Індії стали першими з 1971 року, обидві країни володіють ядерним потенціалом. У Міністерстві закордонних справ Індії заявили про те, що наліт став відповіддю на "небажання влади Пакистану розібратися з терористичною загрозою на своїй території".

Також у МЗС заявили про те, що на цій території готують бойовиків для нових атак проти Індії. Унаслідок авіанальоту, за словами індійських дипломатів, ліквідовано 300 бойовиків.

Раніше прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан повідомив про те, що його країна не має жодного відношення до вибуху смертника, унаслідок якого загинули 40 індійських солдатів у Кашмірі, і додав, що напруженість може лише послабити діалог.

Індія і Пакистан претендують на цілу територію Кашміру, яка нині розділена. Повстанці борються з індійським контролем із 1989 року.

Більшість кашмірців підтримують вимогу повстанців про об'єднання території або під владою Пакистану, або в якості незалежної країни, а також беруть участь у вуличних громадянських акціях протесту проти контролю Індії.

Варто відзначити, що розділ Кашміру не закріплено офіційними угодами про кордони. Регіон на індійську та пакистанську частини розділяє лінія контролю, яка не має юридичної сили. Частину території Кашміру Пакистан передав Китаю у 1963 році. Попри те, що Кашмір населений переважно мусульманським населенням, влада регіону у 1947 році прийняла рішення про його приєднання до Індії, що Пакистан не визнав. Це спровокувало конфлікт між двома державами, який призвів до встановлення в 1949 році лінії припинення вогню, яка розділила регіон. Відтоді радикальна частина мусульманського населення, що залишилася в індійській частині регіону, веде збройну боротьбу за приєднання до Пакистану.

Обстановка в регіоні стабілізувалася після укладення у 2003 році угоди про перемир'я, яке тим не менш, періодично порушується. Докладніше про конфлікт у Кашмірі читайте в матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".