UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індія повністю призупинила експорт вакцин - Reuters

Така зупинка пов'язана з розширенням плану вакцинації всередині країни

Влада Індії вирішили на якийсь час повністю припинити експорт вакцин від коронавірусу, які виготовляються на її заводах, зокрема Serum Institute, який виробляє препарат AstraZeneca.

Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела.

Як зазначається, така зупинка пов'язана з розширенням плану вакцинації всередині країни. Адже останнім часом в Індії почався різкий ріст поширення хвороби, а тому влада прагне спочатку вакцинувати своїх громадян.

«Ніякого експорту, нічого до тих пір, поки ситуація в Індії не стабілізується. Уряд не буде ризикувати, коли так багато людей потребують вакцинації в Індії », - розповіло джерело агентства.

Особливо сильно це вдарить по глобальної ініціативи COVAX, яка отримала лише 17,7 мільйона доз вакцин AstraZeneca від індійського заводу з 60,5 мільйона запланованих. Уже відомо, що є певні затримки з поставками вакцин в Бразилії, Великобританії, Марокко і Саудівській Аравії.

Призупинити експорт вакцин планується з четверга, 25 березня. Індія планує з 1 квітня підвищити кількість вакцинацій, включивши в програму імунізації всіх громадян старше 45 років.

Відзначимо, що раніше ЗМІ і депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький поширили інформацію, що індійський виробник вакцин від коронавірусу може призупинити поставки в Україну або зовсім відмовитися від них через «дискредитаційну кампанію», розгорнуту в Україні проти вакцини Oxford/AstraZeneca ( торгова назва - Covishield) і Індії як виробника.

Радуцький звинуватив у зриві співпраці з Індією «одіозних проросійських політиків і псевдопатріотичних політичних лідерів», нібито зацікавлених у поверненні влади. Очевидно, що мова йде про п'ятого президента України Петра Порошенка.

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 10-11 тисяч щеплень на добу. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення, аналогічна ситуація в столиці, Львівській і Хмельницькій областях спостерігалася 21 березня.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UAтермін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.

Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплення отримали медики та військові в зоні операції Об'єднаних сил. За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині.

Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.