UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індія домовилась з Росією про будівництво нових блоків атомної електростанції

Індійський уряд зацікавлений у розбудові АЕС «Куданкулам» 

У Індії заявили, що 26 грудня підписали угоди з Росією щодо будівництва у майбутньому нових блоків атомної електростанції «Куданкулам» у південному штаті Тамілнад. Цей об’єкт «Росатом» почав майже 20 років тому з будівництва перших двох блоків.

«Сьогодні в присутності віце-прем'єр-міністра Дєніса Мантурова ми підписали кілька важливих угод, що стосуються майбутніх блоків Куданкуламського ядерного проекту», – заявив міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар на зустрічі з індійською громадою в Москві, передає Reuters.

Читайте також: Україна забезпечила можливість застосування європейських санкцій проти "Росатому"

Очікується, що Джайшанкар, який перебуває з візитом у Росії, проведе переговори з міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим 27 грудня – міністри планують обговорити двосторонні зв'язки, війни в Україні та Секторі Гази, а також питання, пов'язані зі спільними групами на кшталт БРІКС.

Делі та Москва підтримують тісні відносини протягом десятиліть, і Індія відмовляється засуджувати Росію через війну з Україною. З початку запровадження антиросійських санкцій через повномасштабне вторгнення РФ в Україну, Індія почала купувати все більше дешевої російської нафти та переробляючи її на паливо для Європи і США.

Читайте також: «Росатом» припинив своє існування у Чехії

Індія залежить від постачання російської зброї для протистояння військовій міці Китаю, з яким має територіальну суперечку. США, нарощуючи економічну та військову співпрацю з Індією, сподіваються заручитися її підтримкою у забезпеченні власних геополітичних інтересів в Азії. 

Зміцнення американо-індійських відносин не означає, що Індія готова відмовитися від своїх традиційних зв’язків з Росією. Про що домовився індійський прем’єр Нарендра Моді під час візиту до США пише Наталія Бутирська у статті «Друзі за розрахунком: чому у США так задобрювали прем’єра Індії?» на ZN.UA.