UA / RU
Підтримати ZN.ua

Human Rights Watch підтвердила застосування в Сирії касетних бомб російського виробництва

Касетні бомби застосовувалися поблизу сирійського міста Алеппо.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch зафіксувала сліди застосування касетних бомб російського виробництва поблизу сирійського міста Алеппо в селі Кафр Халаб, повідомляє Deutsche Welle.

Хто використовував бомби даного типу – російські або сирійські війська – на поточний момент не відомо. Про жертви серед цивільного населення в результаті можливого використання цих бомб поблизу Алеппо HRW не повідомляє.

Касетні бомби містять десятки або сотні менших боєприпасів в контейнерах. Після запуску контейнери розкриваються, і боєприпаси вивільняються на значну територію. При зіткненні з землею вони вибухають.

Заборона на використання касетних боєприпасів регламентує Конвенція про касетні боєприпаси, яка була прийнята більш ніж сотнею країни в 2008 році і почала діяти з серпня 2010-го року. Станом на вересень 2014-го Конвенцію підписали 114 країни.

Читайте також: Міноборони РФ заявило про активацію бомбардування у Сирії

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду.Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.

Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

У зв'язку з цим, як повідомили ЗМІ з посиланням на джерела серед європейських чиновників, ЄС може ввести санкції проти Росії через Сирії. Це можливо у випадку, якщо дії РФ в цій країні будуть вважатися такими, що не відповідають завданням боротьби з тероризмом.

У той же час, США дотримуються іншої позиції і хоч і розглядають дії Москви контрпродуктивними, проте мова про введення нових санкцій проти Росії не йде. Тим не менш, в Білому Домі не раз підкреслювали, що це може призвести до погіршення становища РФ на міжнародній арені.