Грузія офіційно відмовилася від 75 млн євро траншу ЄС, пояснивши свою відмову зростанням економіки, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі вважає, що в зв'язку з двозначним економічним зростанням в країні в 2021 році країні може не знадобитися брати другу частину макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 75 млн євро. Гроші вирішили не брати, щоб не збільшувати зовнішній борг.
"У цьому році, оскільки ми почали скорочувати зовнішній борг, велика ймовірність того, що більше не буде необхідності отримувати цю суму", - заявив Гарібашвілі 31 серпня.
За словами прем'єр-міністра, згідно з попередніми статистичними даними, зростання ВВП Грузії в липні в річному численні склало близько 10%, а за сім місяців поточного року - 12,2%.
"Це призведе до додаткових доходів до бюджету, і при збереженні цих темпів до кінця року ми, швидше за все, будемо мати двозначний економічне зростання", - сказав Гарібашвілі.
Невдовзі після заяви Гарібашвілі виконуючий обов'язки голови представництва ЄС в Грузії Джуліан Крамп заявив, що Грузія не змогла достатньою мірою виконати умови для отримання макрофінансової допомоги, "зокрема не змогла підвищити незалежність, підзвітність і якість судової системи".
"Євросоюз закликає владу Грузії виконати свої зобов'язання щодо реформ, в тому числі в інтересах грузинського народу в сфері правосуддя, а також для майбутніх відносин з ЄС", - заявив Крамп.
Відомо, що ЄС надає Грузії фінансову і технічну допомогу за різними напрямками. Станом на 1 серпня 2021 року борг Грузії перед ЄС становив 133 млн євро.
Детальніше про те, чому Євросоюз повинен надати Україні, Грузії і Молдові перспективу членства читайте в статті Миколи Точицького "Ілюзорна безхмарність Східного партнерства".