UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гроші для України та Ізраїля: коли Сенат США розгляне відповідний пакет допомоги

Лідер більшості розповів, що обидві партії працюють над цим питанням.

Лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер заявив, що комбінований пакет національної безпеки, який включає допомогу Україні та Ізраїлю, верхня палата Конгресу розгляне після Дня подяки – 23 листопада, передає CNN. До цього пакету також має увійти допомога Тайваню та посилення кордону.

«Як тільки ми повернемося після Дня подяки, це буде дуже високий пріоритет, завершити всі чотири, всі чотири [пакети] мають підтримку обох партій у Палаті. Разом», – заявив Шумер і додав, що після 23 листопада сенатори від обох партій обговорюватимуть частину прикордонної політики.

За словами лідера демократів, він «дуже сильно хоче», аби Сенат схвалив всі чотири запити американського президента Джо Байдена. Ці запити стосуються України, Ізраїлю, гуманітарної допомоги та індійсько-тихоокеанського регіону.

«Ми будемо дуже наполегливо працювати, щоб цього досягти», – заявив Шумер.

Він запевнив, що демократи та республіканці працюють, аби спробувати створити пакет безпеки кордонів, який підтримають обидві партії. 

Читайте також: США таємно збільшили військову допомогу Ізраїлю – Bloomberg

Нагадаємо, Палата представників США ухвалила законопроєкт спікера Майка Джонсона про фінансування для запобігання зупинки роботи уряду, проте у ньому відсутня додаткова допомога Україні та Ізраїлю. У Білому домі зазначили, що президент підпише його після схвалення Сенатом.

Конгресмен-республіканець Дон Бейкон заявив, що Конгрес вже у грудні має проголосувати за надання допомоги Україні, але затвердять її не раніше січня. Раніше глава республіканської меншості у Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл припустив, що 40-й президент Рональд Рейган перевернувся б у могилі, якби дізнався, що республіканці у Конгресі блокують надання Україні допомоги у війні з Росією.

Історично в бюджетних голосуваннях у США стаття іноземної допомоги була серед тих, яку в разі чого обрізали. Обрізали, аби не зачіпати зайвий раз безпосередніх інтересів американських платників податків. Але на Капітолійському пагорбі мають зрозуміти: що швидше буде надано американську військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде й то менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то набагато менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках. Як працюють «американські інвестиції» пояснює Іван Верстюк у статті «Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше» на ZN.UA.