UA / RU
Підтримати ZN.ua

Громадяни Південної Кореї стануть «молодше» на 1 або 2 роки завдяки новому закону

У країні скасували традиційний спосіб підрахунку віку.

Південна Корея 8 грудня ухвалила закон про відмову від традиційного методу підрахунку віку та перехід на міжнародний стандарт з червня 2023 року, внаслідок чого громадяни країни стануть молодшими на 1 або 2 роки в офіційних документах, передає Reuters.

Згідно з традиційним методом, корейцям «воповнювався рік», коли вони народилися, і кожне 1 січня додався наступний рік. Цей вік найчастіше використовується у повсякденному житті.

Для призову до армії чи дозволу вживати алкоголь і курити існує окрема система, коли вік людини відраховується від нуля при народженні, а 1 січня додається рік.

З початку 1960-х років у Південній Кореї для медичних та юридичних документів також використовується міжнародна норма, згідно з якою вік обчислюється з нуля при народженні та додається рік у кожен день народження.

Читайте також: Воєнний стан: який граничний вік для військовослужбовців

"Перегляд спрямований на зниження непотрібних соціально-економічних витрат, оскільки через різні способи підрахунку віку зберігаються юридичні та соціальні суперечки, а також плутанина", - заявив у парламенті представник правлячої Партії народної влади Ю Санг-бум.

Чон Да Ин, 29-річна офісна працівниця, рада змінам, оскільки їй завжди доводилося замислюватися, коли за кордоном її питали про вік: "Я пам'ятаю, як іноземці дивилися на мене з подивом, тому що мені потрібно так багато часу, щоб відповісти, скільки мені років".