UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хорватія може увійти до Шенгенської зони до 2020 року

У разі схвалення вступу Хорватії в Шенген Єврокомісією, документ повинні будуть схвалити країни ЄС.

Хорватія розраховує на досягнення технічних критеріїв Шенгенської зони Європейського союзу до кінця року і сподівається приєднатися до неї до 2020 року, розповіла в інтерв'ю Reuters державний секретар міністерства внутрішніх справ Терезія Грас.

Хорватія є одним з шести членів Європейського союзу, які не є частиною Шенгенської зони, в яку входять 22 держави-члена ЄС, а також чотири нечлена - Норвегія, Ісландія, Швейцарія і Ліхтенштейн.

"Наша мета - задовольнити всі технічні критерії до кінця цього року. Європейська комісія повинна потім оцінити, чи ми готові приєднатися до неї, і ми сподіваємося, що це буде зроблено до наступних виборів у Європейський парламент у травні наступного року", - сказала Грас.

Вона додала, що членство в Шенгенській зоні допоможе поліпшити безпеку в Хорватії і в ЄС загалом. За її словами, вільне пересування людей також принесе користь економіці, особливо туризму, на частку якого припадає майже 20% ВВП Хорватії.

"Контроль за зовнішніми кордонами ЄС - це самий складний аспект наших приготувань. Ми вже повністю укомплектували наш кордон із Сербією, і тепер ми робимо це на кордоні з Боснією", - сказала Грась.

Хорватія розташована на шляху, через який проходять багато мігрантів з Близького Сходу і Центральної Азії. Деякі з них переправляються в Хорватію з Боснії.

До кінця вересня кількість незаконних мігрантів в Хорватії зросла більш ніж на 30 відсотків з приблизно 4 800 осіб в минулому році, повідомили в поліції в цьому місяці. Більшість з них були з Афганістану.

Після затвердження Хорватії в Шенгені Європейською комісією держави-члени повинні її політично схвалити. Одним з можливих перешкод є прикордонний конфлікт в Хорватії з сусідньою Словенією, який з тієї ж причини заблокував вступ Хорватії в ЄС в 2009 році.

"Я вважаю, що безпрограшне рішення можливо, і ми прагнемо працювати над цим. Ми також вважаємо, що з міркувань безпеки у Словенії також зацікавлені, щоб Хорватія була в Шенгенській зоні", - сказала Грась.

Консервативний уряд Хорватії сподівається, що до 2020 року країна також вступить в Європейський механізм валютного курсу (ERM-2) - зал очікування для прийняття євро як національної валюти.