UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глави МЗС G20 обговорять війну РФ проти України та відносини США з Китаєм

Очікується, що учасники зустрічі не зможуть дійти консенсусу щодо засудження війни РФ.

Міністри закордонних справ країн G20 зустрінуться в Нью-Делі цього тижня на тлі війни РФ проти України та загострення напруги у відносинах США і Китаю. Про це повідомляє «Голос Америки».

Індія, яка приймає саміт G20 цього року, сподівається, що такі питання, як зміна клімату та зростання заборгованості країн третього світу також отримають увагу.

Зустріч глав МЗС G20 пройде з 1 по 2 березня. Вона відбудеться через кілька днів після зустрічі міністрів фінансів G20, під час якої вони не змогли дійти консенсусу щодо засудження російської агресії і не підписали спільної заяви. Зустріч закінчилася декларацією, у якій зазначено розбіжності між учасниками.

Схожа ситуація склалася на минулорічному саміті G20 на Балі, коли країна, яка приймала зустріч, також опублікувала підсумкову декларацію із вказаними розбіжностями учасників.

У зустрічі в Нью-Делі візьмуть участь глава МЗС РФ Сєргєй Лавров, держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі та голова дипломатичного відомства Китаю Цінь Ган. Загалом у заході візьмуть участь представники 40 країн, зокрема запрошені Індією країни, що не входять до G20, а також деякі міжнародні організації.

У кулуарах заходу, серед іншого, заплановано зустріч міністрів закордонних справ країн «четвірки» — США, Індії, Австралії та Японії.

Повідомляється, що уряд прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді має намір зосередити увагу на таких питаннях, як зміна клімату і борги країн.

Індія не хоче, щоб війна РФ проти України домінувала на зустрічі, однак це буде головним пунктом порядку денного, сказало джерело видання. При цьому, Нью-Делі планує продовжувати «грати голос глобального Півдня і порушувати питання, що стосуються регіону».

Помічник держсекретаря США з економічних і ділових питань заявив, що Блінкен розповість про зусилля Вашингтона щодо вирішення проблем продовольчої та енергетичної безпеки у країнах, що розвиваються, а також підкреслить шкоду, яку завдала війна РФ.

Зустріч пройде на тлі загострення напруги у відносинах США та Китаю, у тому числі через війну РФ проти України. Китай разом із Росією заблокував спільну заяву на нещодавній зустрічі глав фінансових відомств G20.

Нещодавно Китай також звинуватив США в «загрозі» миру та стабільності у Тайванській протоці після того, як американський патрульно-розвідувальний літак P-8A Poseidon пролетів через протоку. Крім того, причиною погіршення відносин двох країн став інцидент із китайським шпигунським аеростатом.

Нью-Делі намагається дотримуватися нейтральної лінії щодо російсько-української війни. У той час, як раніше Моді заявив главі Кремля Владіміру Путіну, що зараз не час для війни, Індія відмовилася засуджувати РФ, шукаючи дипломатичне рішення. Також країна збільшила закупівлі російської нафти.

Колишній індійський дипломат Аніл Вадхва повідомив, що розбіжності щодо війни обговорюватимуться на зустрічі глав МЗС G20. Однак, за його словами, малоймовірно, що учасники зможуть дійти консенсусу щодо засудження агресії РФ.

Читайте також: У Індії наполягають, що війну РФ проти України потрібно завершити шляхом переговорів

Глобальна економічна турбулентність стала для Індії певним шансом, вивівши її на п’яте місце серед економік світу з перспективою переміститися на третє до 2030 року. Цього року Індія головує в G20. Чи може Україна розраховувати на зміну ставлення Нью-Делі до агресії Росії проти нашої країни? Про це — в статті Наталії Бутирської "Війна з Росією: як Україні може допомогти нейтральна Індія".