Санкційні списки були опубліковані після того, як президент Володимир Путін підписав договори про входження до складу Росії біля територій країни, повідомляє Бі-бі-сі.
Набіулліна публічно не висловлювалася на підтримку війни чи дій Росії, хоча будь-якої критики теж уникала, зазначає агентство.
Санкції називала “недружніми діями” західних країн щодо Росії у сфері економіки – не пояснюючи, що спровокувало їхнє запровадження.
Зазначається, що відразу після нападу Росії на Україну вона протягом кількох тижнів з'являлася на публіці в чорному одязі, схожому на жалобний.
Якщо до війни на свої прес-конференції вона одягала брошки, які ніби символізували той чи інший стан економіки, то після війни початку війни вона їх жодного разу не вдягла.
На початку березня у ЗМІ з'явилося відео, на якому Набіулліна у чорній кофті закликала співробітників російського центробанку згуртуватися і не вступати в політичні суперечки на роботі, вдома, у соцмережах. За її словами, це тільки випалює сили, які нам потрібні, щоб робити свою справу.
Пізніше агентство Блумберг повідомило, що Набіулліна хотіла подати у відставку одразу після початку війни, але їй не дав це зробити особисто російський президент.
Можливо, Набіулліна так довго не потрапляла до списків санкцій саме через свою стриману позицію, а можливо, в тому, що вона мала серйозний міжнародний авторитет. У 2015 році журнал Euromoney визнавав її найкращим головою ЦБ у світі.
Після початку війни з Україною проти Росії почали масово вводитися санкції, рубль стрімко падав униз, а в російських банках вишиковувалися черги за валютою. Довіра до банківської системи різко обвалилася.
ЦБ зміг навесні впоратися з кризою: було введено жорсткі обмеження на купівлю валюти, зняття грошей з рахунків, а ще Банк Росії різко підняв ставки – разом всі дії регулятора змогли зупинити паніку і стримати інфляцію.
Саме це дозволило Путіну у своїх виступах розповідати про те, як країни Заходу провалили "економічний бліцкриг" проти Росії.
Тепер Набіулліна теж у санкційних списках.