UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава МЗС Латвії: «У разі вторгнення в Україну РФ потрібно відключити від SWIFT і вдарити по «Північному потоку-2»

Також, за словами Едгара Рінкевича, РФ має знати заздалегідь економічну ціну своїх можливих дій.

Захід повинен послати РФ рішучий сигнал, щоб утримати від вторгнення в Україну, заявив глава Міністерства закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич в інтерв'ю Reuters. За його словами, таким сигналом серед іншого може стати відключення Росії від платіжної системи SWIFT, запровадження санкцій проти газопроводу «Північний потік-2» та зміцнення східного флангу НАТО.

«Росії необхідно заздалегідь знати, якою буде економічна ціна», - заявив Рінкевич.

За його словами, поки що неясно – чи то президент РФ Владімір Путін перевіряє рішучість Заходу, чи планує повномасштабне вторгнення в Україну.

«Можливо, треба задіяти астрологію чи іншу точнішу науку. Але я справді вважаю, що Україна для Росії та президента Путіна є невід'ємною частиною бачення великої Росії», – зазначив Рінкевич.

Глава латвійського МЗС заявив, що якщо РФ і справді вторгнеться в Україну, Захід має підготувати дуже сильний пакет економічних санкцій, включно з відключенням РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT. Саме її використовують банки у всьому світі. Також, за словами Рінкевича, до цього пакету мають входити санкції на «Північний потік-2».

Крім того, як зазначив Рінкевич, НАТО також потрібно посилити свою присутність у Східній Європі, щоб утримати Путіна. А окремі союзники з Північноатлантичного Альянсу можуть постачати зброю Україні.

«НАТО необхідно збільшити свою присутність на східному фланзі, щоб показати Росії, що ціна деяких військових авантюр в Україні – це більше військ, більша обороноздатність та базовий оборонний потенціал у країнах Балтії, Польщі, Румунії, Болгарії», – заявив Рінкевич.

Глава МЗС Латвії вважає, що бойові групи у Прибалтиці слід посилити, зміцнити протиповітряну оборону, покращити матеріально-технічну безпеку та збільшити присутність США на землі.

«Бачачи, що зараз відбувається в Україні та навколо неї, нам також необхідно переглянути, де ми знаходимося із захистом східного флангу НАТО», – зазначив Рінкевичс.

За його словами, «це означає більше можливостей, які справді можуть надіслати Росії дуже сильний сигнал стримування».

Читайте також: У Байдена думають над варіантами евакуації американців з України у разі вторгнення Росії — CNN

Нагадаємо, видання The Washington Post пише, що Владімір Путін планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участі до 175 тисяч військовослужбовців. Ця інформація підтверджується документом розвідки США.

Тим часом американський президент Джо Байден заявляє, що готує комплексні ініціативи, щоб завадити російському вторгненню в Україну. Він додав, що не приймає жодних «червоних ліній» Москви, оскільки наростають побоювання, що конфлікт, що тліє, може перерости у війну.

У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про «рішучу підтримку» та «серйозну стурбованість». Докладніше – у статті Олега Шамшура «Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна» у ZN.UA.