UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава МЗС Британії планує зустрітися з віцепрезидентом Китаю

Відносини Лондона з Пекіном значно погіршилися.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі сподівається зустрітися з віцепрезидентом Китаю Хань Чженом цього тижня, коли до Лондона прибуде багато іноземних лідерів на коронацію Чарльза ІІІ. Це може стати рідкісною зустріччю між представниками двох країн на тлі погіршення відносин Лондона з Китаєм, повідомляє Reuters.

«Я сподіваюся, що так і буде», - сказав Клеверлі в інтерв'ю BBC у вівторок, 2 травня, коли його запитали, чи зустрінеться він з Хань Чженом.

Клеверлі сказав, що обговорить низку питань, включаючи сфери, де Британія має «точки критики».

Цього тижня Лондон відвідає багато іноземних високопосадовців і глав держав на тлі коронації Чарльза 6 травня, і міністри, ймовірно, скористаються цією можливістю для проведення зустрічей з іноземними лідерами.

Відносини між Великою Британією і Китаєм перебувають на найнижчому рівні за останні десятиліття після того, як Лондон обмежив інвестиції в Китай з міркувань національної безпеки і висловив стурбованість зростанням військового та економічного впливу Пекіна.

Клеверлі, який сподівається відвідати Китай цього року, запропонував обговорити з Хань деякі з цих проблем.

«Коли ми будемо взаємодіяти, ми повинні переконатися, що китайський уряд розуміє наші погляди на низку питань, включаючи ті, де ми вважаємо їхню поведінку неприйнятною, як, наприклад, невиконання зобов'язань щодо Гонконгу або поводження з уйгурами в Сіньцзяні», - сказав він.

У той час як лідери Франції, Німеччини та Іспанії відвідали Китай в останні місяці і закликали до взаємодії з другою за величиною економікою світу, США і Велика Британія застосовують більш жорсткий підхід до того, що вони вважають зростанням загрози з боку Пекіна їхнім інтересам і цінностям.

Лідери Великої Британії та Китаю не зустрічалися віч-на-віч з 2018 року, коли колишня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей відвідала Китай з триденним візитом.

Читайте також: Розумним рішенням для Китаю буде приєднатися до українського "мирного плану" – посол Британії

У своїй промові в Лондоні минулого тижня Клеверлі закликав Пекін бути більш відкритим відносно того, що він назвав найбільшим нарощуванням військового потенціалу Китаю в історії мирного часу, і сказав, що Британія повинна конструктивно взаємодіяти з Пекіном, попри критику жорстокого ставлення Китаю до уйгурів.

Такий підхід зіштовхнувся з опозицією з боку деяких членів керівної Консервативної партії Британії, які виступають за жорсткішу позицію щодо Китаю, в тому числі за визначення Пекіна як «загрози» замість «системного конкурента».