UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава дипломатії ЄС закликав швидше завершити роботу над режимом санкцій за порушення прав людини

Боррель сказав, що припинення проєкту "Північний потік 2" як реакція ЄС на те, що трапилося з Навальним не входить в компетенцію ЄС

Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель в дебатах з депутатами Європарламенту у вівторок у відповідь на заклики ввести санкції за отруєння російського опозиціонера Алєксєя Навального за типом "акту Магнітського" заявив про те, що сьогодні йде робота над режимом санкцій за порушення прав людини та гуманітарного права.

"Відтоді, як я приступив до моїх функцій, я запустив роботу над глобальним режимом санкцій за порушення прав людини та гуманітарного права, про що недавно згадувалося на останньому Раді ЄС із закордонних справ", - повідомив Боррель на пленарній сесії Європарламенту в Брюсселі, додавши, що "дискусії тривають, тексти редагуються".

Боррель вважає, що отруєння Навального означає, що країнам ЄС "пора припинити дискусії та завершити роботу над цим режимом". Він також зазначив, що припинення проєкту "Північний потік 2" як реакція ЄС на те, що трапилося з Навальним не входить в компетенцію ЄС.

"Деякі з вас кажуть, що треба покласти край майбутнього "Північному потоку". Ще раз: це не входить в нашу компетенцію", - сказав Боррель. "(Європейська) комісія ніколи не висловлювала великого ентузіазму щодо цього газопроводу".

За його словами, з оцінки Єврокомісії слід було, що "Північний потік 2" не є пріоритетною для ЄС структурою.

"Це рішення приймалося державами-членами. Держави-члени хотіли будівництва цієї інфраструктури. Єврокомісія була скептична з цього питання. Ми ніколи не були палкими прихильниками цього газопроводу", - пояснив Боррель.

Перед цим спікер німецького уряду Штеффан Зайберт розповів про те, що три незалежні лабораторії підтвердили наявність в пробах Навального речовини групи «Новачок».

2 вересня уряд Німеччини заявив, що російського опозиціонера Алєксєя Навального отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новачок».

Канцлерка Ангела Меркель констатувала: Навальний став жертвою злочину, і Кремль має відповісти за це. Меркель допустила зупинку будівництва газогону «Північний потік-2», хоча цей російський проєкт Берлін послідовно захищав від загрози безлічі санкцій.

Помпео засудив отруєння ще 25 серпня, але не вказав прямо на провину російського уряду. Держсекретар США також підписав спільну заяву міністрів закордонних справ країн-учасниць G-7, в якому вони вимагають, щоб Росія була прозора щодо того, хто несе відповідальність за напад. У заяві "великої сімки" говорилося, що підписали його боку зосередили свою увагу на тому, як Росія справляється з цим епізодом, і посилалися на зобов'язання країни по боротьбі із застосуванням хімічної зброї.

Докладніше про отруєння Навального і тих, кому в Росії може бути вигідно його усунення, читайте в статті Олексія Їжака «Кремль грає чорними» в ZN.UA.