UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генсек ООН закликав усі країни до співпраці у розслідуванні справи MH17

Гутерриш  зазначив досягнення JIT, яка встановила причетність РФ до вбивства екіпажу і пасажирів малазійського «Боїнга».

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш  у день шостих роковин трагедії MH17 закликав усі держави-члени Організації Об'єднаних Націй до співпраці у розслідуванні обставин авіакатастрофи. Про заяву генсека повідомив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 17 липня.

За його словами, Гутерриш відзначив досягнення Об'єднаної слідчої групи, яка займається справою MH17.

«Генеральний секретар визнає важливу роботу незалежної Спільної слідчої групи для встановлення відповідальності та бере до уваги судові процеси навколо цієї справи в Нідерландах», - йдеться заяві, розповсюдженій офісом генсека ООН.

Читайте також: Справа MH17: В ЄСПЛ зареєстрували позов Нідерландів до Росії

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області було збито "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – 298 людей, включаючи 80 дітей. Літак був збитий ракетою ЗРК "Бук" 53-ї зенітної ракетної бригади ППО Збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

У червні 2019 року JIT назвала імена чотирьох обвинувачених: це росіяни Сергій Дубинський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Крот"). Ще одним підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії в рамках обміну.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи в скоєнні терористичного акту з людськими жертвами.

За п'ять років розслідування трагедії MH17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ в Україну і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до злочину.

Суд у справі MH17 почався в нідерландському Схіпхолі 9 березня. Чотирьох обвинувачених судитимуть заочно. Детальніше про процес в статті Володимира Кравченка "Заради справедливості" для ZN.UA.