UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генсек ООН заявив про втрату 120 млн робочих місць в туризмі через пандемію

Падіння глобального ВВП очікується на рівні на 2,8%.

Сьогодні, 25 серпня, повідомляється, що світова індустрія туризму може втратити 120 млн робочих місць через пандемію коронавируса.

Про це заявив у своєму відеозверненні генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Туризм став однією з галузей, які найбільше постраждали від пандемії коронавируса, і жодна країна не залишилася незачепленою різким скороченням числа міжнародних поїздок. Порядку 120 мільйонів робочих місць в світі знаходяться під загрозою, багато хто з них - в неформальному секторі і малих підприємствах", - сказав він.

Також секретар ООН прогнозує падіння глобального ВВП на 2,8% через пандемію коронавируса.

Читайте також: Україна очікує пом'якшення візових процедур з трьома країнами

"Різке падіння доходів від експорту, пов'язаного з туризмом, може скоротити глобальний ВВП на 2,8%. Найважче становище складається серед найбільш уразливих груп населення та країн", - уточнив Гутерріш.

За словами генсека, дуже важливо перебудувати туристичний сектор таким чином, щоб він став безпечним і міг повернути свої позиції в якості джерела робочих місць і стабільних доходів.

Всесвітня туристська організація ООН (UNWTO) свого часу повідомляла, що з січня по в травні число міжнародних туристичних поїздок скоротилася на 300 млн, або на 56% в порівнянні з тим же періодом минулого року. Доходи від туризму за той же період упали на $320 млрд. За даними організації, майже всі країни ввели ті чи інші обмеження на туризм, пов'язані з коронавірусів. До кінця липня послабили такі обмеження лише 40% держав.

Нагадаємо, кількість країн, в які можуть в'їжджати українці, зросла до 25, повідомив 14 липня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами в трійку країн, які найбільше цікавлять українців, увійшли Угорщина, Туреччина і Росія.

Раніше ZN.UA писало, що згідно з прогнозом МВФ, в 2020 році середній дефіцит сектору загального державного управління в світі зросте до 13,9% ВВП, що на 10 п.п. перевищує показник попереднього року. В Україні дефіцит бюджету 2020 року орієнтовно складе 8,2% ВВП, відстаючи на 5,7 п.п. від середньосвітового показника. Детальніше в матеріалі Тетяни Богдан "У пошуках "цілющих" позик".