Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що у вівторок, 4 квітня, Фінляндія офіційно стане членом Альянсу, інформує "Інтерфакс-Україна".
"Це історичний тиждень. Завтра ми будемо вітати Фінляндію як 31-го члена нашого альянсу. Ми вперше піднімемо прапор Фінляндії тут, у штаб-квартирі альянсу. Це гарний день для Фінляндії і для всього альянсу", - наголосив Столтенберг.
За його словами, в плані процедури прийняття Фінляндії в НАТО "ми бачили найшвидший процес ратифікації в історії Альянсу".
Останні перешкоди на шляху членства Фінляндії у Північно-атлантичному Альянсі були усунені минулого тижня. За ратифікацію договору про приєднання країни о НАТО проголосували парламенти Угорщини та Туреччини.
Водночас, Угорщина та Туреччина досі блокують вступ до НАТО Швеції. Анкара дорікає Стокгольму у переховуванні членів заборонених у Туреччині організацій, які вони називають терористичними, а Будапешт не бажає ратифікувати заявку через критику на його адресу, яка часто лунає з вуст шведських політиків у Європарламенті.
Ще донедавна наратив «фінляндизації» активно просувався як альтернатива
євроатлантичної перспективи України, яка могла б задовольнити Росію та запобігти ескалації напруженості між двома країнами. Проте все змінило широкомасштабне військове вторгнення Росії. Та чи може Україна запозичити щось із досвіду Фінляндії, яка вже досить скоро стане членом НАТО?
Читайте про це в статті Івана Гісема та Максима Яковлєва «Війна в Україні: що таке «фінляндизація» та чи допоможе вона нам?», де вони наводять думки багатьох фінських експертів.