UA / RU
Підтримати ZN.ua

Газпром може втратити ще одного потужного споживача-країну в Європі

Сьогодні Австрія споживає 98% російського газу і не має альтернатив

Австрійський уряд має намір підготувати вихід австрійської сторони із довгострокових контактів з газопостачання, які повязані із російським газом, пише Kleine Zeitung. Таку заяву зробила  Міністр із захисту клімату та довкілля, у справах енергетики, інновацій і технологій Леонор Гевесслер.

Читайте також: Компанія «Укргазвидобування» отримала найбільший добовий видобуток за понад 5 років

Австрійський уряд також має намір зобов'язати бізнес скорочувати споживання російського газу в закупівлях. На думку Леонор Гевесслер, внутрішній ринок енергетичної галузі не виконує застереження щодо скорочення залежності від російського енергоносія та диверсифікації газового імпорту.

Міністерство, яке очолює Леонор Гевесслер надало доручення дослідницькому закладу Wifo проаналізувати наслідки припинення російських газових контрактів та водночас – збереження залежності від російського постачання енергетичної сировини.

Міністр також повідомила, що влада має терміново розробити нову концепцію стратегії безпеки Австрії.

Споживання газу з РФ в Австрії: повна залежність?

В Австрії, яка споживає для внутрішніх потреб приблизно 98% російського газу, уряд має намір розірвати угоди з “Газпромом”. У 2018 році Австрія продовжила контракти до 2040 року і не запланувала дій з диверсифікації постачання енергоносія. У 2023 році 64,7% всього газового імпорту газу Австрії складав газ з російських родовищ.

Unabhängigkeit von russischem Gas/energie.gv.at

 Ініціативи Леонор Гевесслер потребуватимуть рішень парламенту, де міністр може спиратись на коаліцію, представником якої вона є.

У Євросоюзі шукають сценарії з транзиту російського газу в обхід України після припинення дії угоди. Як повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела, навіть країни, які найбільше залежать від російських поставок, включаючи Австрію та Словаччину, зможуть знайти альтернативні шляхи постачання у разі припинення транзиту газу через Україну. За словами джерел, виконавча влада блоку обговорить це питання з країнами-членами у лютому, а потім офіційно представить план міністрам енергетики на зустрічі у Брюсселі 4 березня.