Керівники гуманітарних організацій, які працюють у Секторі Гази під час бойових дій, розповіли на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, як живуть люди у цій місцевості й, зокрема, діти.
За словами Джагана Чапаґейна, генсека Міжнародної федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця під час Гуманітарного брифінгу по Газі, якщо не враховувати небезпеки загинути під час бойових дій, жителі Сектору зіштовхуються з наступними гуманітарними небезпеками:
- більшість медичних закладів не працюють, а ті, що працюють, не мають електропостачання, водопостачання, медикаментів;
- лікарні перестають функціонувати через відсутність електропостачання, води та їжі;
- антисанітарія є головною проблемою, яка може призвести до серйозної кризи;
- навчання в притулках практично припинилося.
«Деякі з викликів, з якими стикаються наш співробітники та волонтери, – це величезні проблеми з психічним здоров'ям людей, тому що багато з них втратили свої сім'ї», – сказав Чапаґейн.
За словами заступника виконавчого директора з питань партнерства Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Кітті ван дер Хейден, у Газі катастрофічна ситуація.
«Ви знаєте, немає такого місця, де було б безпечно бути дитиною в Газі в цей момент», – сказала вона, додавши, що діти і цивільне населення можуть загинути від ударів з неба, хвороб, нестачі безпечної води та через відсутність їжі.
«Не забуваймо, що ми перебуваємо на 100-му дні жахливого конфлікту, який розпочався з жахливих жорстоких дій в Ізраїлі. Але зараз ми маємо набагато більше 23 тисяч або близько 24 тисяч людей, які, за повідомленнями, були вбиті, і близько 59 тисяч людей отримали поранення і каліцтва. І Бог знає, скільки з них все ще перебувають під завалами… Газа – це кладовище для дітей, і ми не можемо дозволити, щоб це продовжувалося», – сказала ван дер Хейден.
За її словами, люди в Газі на даний момент мають півтора-два літри води на день на все: на приготування їжі, на питну воду, на гігієну та інше. При цьому мінімальна норма в надзвичайних ситуаціях у всьому світі становить 15 літрів. Критичний поріг для виживання – три літри. Також, за її словами у Газі голодує сто відсотків населення.
Ван дер Хейден зазначила, що задля допомоги цим людям, гуманітарні організації мають отримати доступ до них, а також припинення вогню.
«Ми не можемо пересуватися з пункту А в пункт Б, якщо падають бомби», – сказала вона й додала: «За всю історію ООН ми не втрачали стільки співробітників ООН, як зараз – 152».
Нагадаємо, представники гуманітарних організацій в Газі вважають, що на території регіону вже існують осередки голоду – батьки жертвують залишками їжі для своїх дітей, яблуко коштує 8 доларів, а паливо для приготування їжі майже неможливо знайти.