UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гуайдо пояснив провал спроби повалення Мадуро

Причиною провалу стала недостатня підтримка опозиції з боку венесуельських військових.

Лідер венесуельської опозиції Хуан Гуайдо визнав, що спроба повалити президента країни Ніколаса Мадуро зазнала невдачі через недостатню підтримку з боку венесуельських військових. Про це він розповів в інтерв'ю The Washington Post.

За словами Гуайдо, він розраховував, що Мадуро складе з себе повноваження, оскільки військові почнуть масово переходити на бік опозиції, однак цього не сталося. У зв'язку з цим політик визнав, що він і його прихильники прорахувалися.

"Можливо, причина в тому, що нам досі потрібно більше солдатів для підтримки для того, щоб захистити конституцію", ー сказав він.

Гуайдо дав зрозуміти, що відкритий до пропозиції з боку США про початок військової інтервенції до Венесуели.

Відповідаючи на питання про те, що б він сказав радник президента США з національної безпеки Джону Болтону, якби той зателефонував йому і запропонував військове втручання Вашингтона, Гуайдо сказав: "Спасибі за такий варіант, ми оцінимо цю пропозицію і, можливо, розглянемо її в парламенті, щоб вирішити цю кризу. Якщо це буде необхідно, можливо, ми схвалимо її".

Раніше Гуайдо не підтримував ідею одностороннього військового втручання США. Він заявляв, що будь-яка американська військова підтримка має здійснюватися у співпраці з венесуельськими силами, які виступили проти Мадуро.

Адміністрація Трампа, в свою чергу, повідомляла, що всі варіанти перебувають на столі, і високопоставлені чиновники в Пентагоні виступали за військову інтервенцію.

30 квітня лідер опозиції Хуан Гуайдо опублікував на своїй сторінці в Twitter відеозвернення, в якому заявив про початок фінальної фази "Операції Свобода" і закликав військовослужбовців та народ країни до повалення диктатора Ніколаса Мадуро.

Згодом влада Венесуели, яка підпорядковуються Мадуро, заявила про спробу військового перевороту в країні. Пізніше в районі авіабази "Ла-Карлота" почалася перестрілка між військовими-прихильниками Мадуро та військовослужбовцями, які перейшли на бік опозиції.

Унаслідок зіткнень постраждали понад 70 осіб.

Політична криза у Венесуелі загострилася після того, як Хуан Гуайдо, який очолює опозиційні Національні збори, оголосив себе тимчасовим президентом у січні. США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів.

Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".