Опозиція Венесуели в неділю, 5 січня, проголосувала за повторне призначення тимчасового президента країни Хуана Гуайдо головою Національної асамблеї (парламенту), пише DW.
Що сталося: Напередодні силовики заблокували підходи до будівлі парламенту в Каракасі для прихильників Гуайдо, таким чином до голосування за нового очільника парламенту Венесуели були допущені тільки лояльні режиму Мадуро депутати.
Переможцем голосування став Луїс Парра, який поквапився оголосити себе новим головою Національної асамблеї. Венесуельський диктатор Ніколас Мадуро відразу після оголошення результатів визнав законним призначення нового керівництва парламенту на чолі з Парра.
Лідеру опозиції довелося перелазити через паркан, щоб потрапити до будівлі парламенту, але потрапити всередину він так і не зміг. Опозиція провела збори в будівлі редакції місцевої газети, де Гуайдо голосами 100 депутатів був переобраний на посаду голови Національної асамблеї.
Не визнали: Європейський Союз не визнав вибори в будівлі парламенту Венесуели, заявивши про те, що голосування проводилося з грубими порушеннями, несумісними із законними процесами.
Брюссель "продовжить визнавати Хуана Гуайдо законним головою Національної асамблеї доти, поки у Венесуелі не будуть забезпечені умови для належного голосування".
В опозиції голосування за кандидатуру Парра назвали "парламентським переворотом" і уточнили, що на сесії не було необхідного кворуму, адже більшість у Національній асамблеї має саме вона.
Своєю чергою Сполучені Штати привітали Гуайдо з переобранням на посаду. "Він законний голова Національних зборів і, отже, легітимний тимчасовий президент Венесуели", - наголосив держсекретар США Майк Помпео.
Сам Парра вважає голосування, на яке не пустили опозицію, законним, а всі претензії називає безпідставними. Він виставив власну кандидатуру проти Гуайдо вранці 5 січня в Twitter. Луїс Парра був виключений із партії "За справедливість" через обвинувачення в корупції, політик їх відкидає.
Зазначимо, понад рік у Венесуелі триває політична криза, у країні фактично зберігається двовладдя. Проте дедалі більше держав визнають Гуайдо тимчасовим головою держави та воліють співпрацювати з опозицією.
У січні минулого року у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього відбулася інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели.
США першими визнали його легітимним головою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів. Докладніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".