UA / RU
Підтримати ZN.ua

Грузія виграла міждержавний позов до Росії у справі про масову депортацію грузинів

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі зобов'язав Росію виплатити Грузії компенсацію. Влада Грузії привітала постраждалих унаслідок депортації з перемогою.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у четвер, 3 липня, визнав Росію винною у порушенні низки статей Європейської конвенції у справі про масову депортацію громадян Грузії з країни, повідомляє міністерство юстиції Грузії.

Міждержавний позов Грузії до Росії було внесено до Європейського суду з прав людини 26 березня 2007 року у зв'язку з переслідуванням громадян Грузії на території Російської Федерації восени 2006 року.

"Суд постановив, що у 2006 році Росія порушила не одну статтю Європейської конвенції... У висновку сказано, що з російської сторони мала місце координована політика проти грузинів при затриманні, арешті і масовому видворенні з країни і, відповідно, було порушено статтю 4 четвертого протоколу Європейської конвенції з прав людини. Під час затримання і арешту грузини перебували у принизливих і нелюдських умовах, чим було порушено статті 3 та 5", - йдеться в заяві міністерства.

У зв'язку з цим, Європейський суд з прав людини у Страсбурзі зобов'язав Росію виплатити Грузії компенсацію. Для досягнення угоди про розмір компенсації міністерствам юстиції Грузії і Росії дано термін до 12 місяців.

Після оголошення судового рішення міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані привітала постраждали внаслідок депортації грузинів з перемогою. "Хочу привітати всіх тих грузинів, які стали жертвами принизливого ставлення з перемогою і сказати, що Європейський суд захистив їхні права", - заявила Цулукіані.

За даними мін'юсту Грузії, масова депортація торкнулася тисяч грузин, але у позові, як ілюстрації, наведено 130 індивідуальних випадків.

Нагадаємо, у 2006 році між Грузією і Росією вибухнув "шпигунський скандал", який мав далекосяжні наслідки. Тоді у Тбілісі і Батумі було затримано шестеро російських військовослужбовців. Тбілісі звинуватив їх у шпигунстві і розвіддіяльності. Крім того, МВС Грузії заявило, що військовослужбовці займалися не тільки шпигунством, але ще й диверсійною і терористичною діяльністю. Тоді ж повідомляли, що разом з ними було затримано 11 громадян Грузії, яких звинувачували у зраді батьківщині і співпраці з російськими спецслужбами.

У Москві жорстко відреагували на інцидент із затриманням військовослужбовців - було припинено транспортне і поштове сполучення з Грузією. У Росії почалися перевірки уродженців Грузії і бізнес-структур, значне число громадян Грузії було депортовано. Тбілісі звинуватив владу Росії у практиці масових затримань та грубому поводженні з вихідцями з Грузії, в результаті чого під час депортації померли кілька людей. !zn

Читайте також:

Грузія проситься в НАТО: "Щоб зупинити Путіна, треба наблизити Тбілісі до Альянсу"

Україна не визнає вибори у Південній Осетії, - МЗС