Грузинська делегація не взяла участь у голосуванні по резолюціям, прийнятими Парламентською Асамблеєю Ради Європи (PACE) в підтримку України.
Згідно з даними МЗС Грузії, в осінній сесії ПАРЄ, яка триває 10-15 жовтня в Страсбурзі, бере участь постійнодіюча парламентська делегація з Грузії, в яку входять Манана Кобахідзе, Ека Беселія, Гугули Маградзе і Звіад Квачантирадзе. Всі ці депутати є представниками правлячої партії "Грузинська мрія".
Напередодні в резолюції ПАРЄ по Україні спостерігачі називають "історичними". ПАРЄ вперше назвала російсько-український конфлікт "російською агресією", закликала РФ вивести свої війська з Донбасу, а також засудила незаконні вибори, проведені російськими властями в Держдуму РФ на території окупованого Криму, що, як наголошується в доповіді, ставить під питання легітимність Держдуми.
За першу резолюцію під назвою "Політичні наслідки російської агресії в Україні" проголосували 73 парламентарія ПАРЄ.
За другу резолюцію під назвою "Засоби правового захисту у випадках порушень прав людини на окупованих українських територіях, не підконтрольних української влади" проголосували 87 членів ПАРЄ.
Як заявляла в коментарі DT.UA директор International Press Institute-Georgia Натія Коберідзе до публікації результатів голосування, у разі перемоги "Грузинської мрії" поліпшень по відношенню до України з боку грузинської влади не передбачається. "Акціонер "Газпрому" і російський олігарх (Іванішвілі - ред.) мотивований надалі продовжити політику, яку сам називає збалансованою, але розвідка США оцінила як можливий і небезпечний поворот Грузії в бік Росії", - вважає експерт.
ПАРЄ прийняла дві резолюції по Донбасу з поправками української делегації.
Також 12 жовтня в ПАРЄ дві великі групи виступили проти повернення Росії в асамблею. Зокрема, ЄНП і консерватори нагадали, чому російським делегатам заборонили брати участь в засіданнях.
Крім того, в ПАРЄ був представлений звіт про порушення прав людини в анексованому Криму і непідконтрольних Україні районах Донбасу. В цьому вказано, що умов для виборів в Донбасі немає. Чесні вибори потребують свободи слова для "проукраїнських" та "проросійських" ЗМІ, що важко уявити без встановлення українського закону та правопорядку.